Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-12-14, 19:29   #876
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
dzięki bardzo podoba mi się Twój blog, dużo w nim informacji

na razie jestem ciągle bardzo zagubiona w tym wszystkim będę mierzyć

po przeczytaniu kilkunastu postów dochodze do wniosku że moja skóra jest chłodna i z różowym podtonem, kiedy jest dobrze zestawiona z kolorami, lekka żółć, która mi wcześniej nie dawała pewności wychodzi przy kolorach w których wyglądam gorzej, albo zupełnie źle

przemierzyłam kolory i oto co mi wyszło: pierwsze dwa zdjęcia to kolory mi pasujące (pierwsza kolumna to biele i szarości ale jakoś w dzisiejszym świetle nie chce się kolor złapać, a drugie dwa to kolory mi zupełnie nie pasujące (robię się od nich żółta i wyglądam na chorą)

w związku z tym wydaje mi się że jestem typem chłodnym. letnie kolory wydają mi się zbyt zgaszone, zastanawiałoby mnie chłodne lat, ale nie ma tam moich zielonych
ciemna zima jest za ciemna, więc waham się między chłodną a intensywną
i wychodzi mi że jestem intensywną zimą (ze względu na żółte podtony i raczej nietolerancję zbyt dużej ilości czerni w makijażu ani bardzo ciemnych szminek i to mylne wrażenie że w każdym kolorze mi dobrze)

myslisz że idę w dobrą stronę?
Pewnie w dobrą stronę, bo już ci sporo wniosków wyszło. Ale na razie nie wykluczałabym innych typów. Skoro nie zdecydowanie zgaszone kolory i nie zdecydowanie ciepłe, to już część typów odpada, ale teraz upewnij się jakie są absolutnie najlepsze.

Nie skreślałabym od razu chłodnego lata, weź pod uwagę że nie wszystkie kolory są podane w palecie. W palecie są podane przykładowe kolory a faktyczne kolory pasujące idą w setki. Nie ma takiego próbnika, który pokazałby wszystkie. Kolory chłodnego lata i chłodnej zimy są dość podobne, z tym że pierwsze są bardziej zgaszone, a drugie mniej. Ale mimo wszystko chłodne lato jest mniej zgaszone niż łagodne lato, a chłodna zima bardziej zgaszona niż intensywna zima.

Jeśli bierzesz pod uwagę intensywną zimą, to od razu rozważ też intensywną wiosnę - również bardzo podobne typy.

Żółte podtony może mieć nie tylko intensywna zima, intensywna zima ma po prostu oprócz zimowych pigmentów również trochę pigmentu wiosennego. Chłodna zima może mieć skórę oliwkową, czyli chłodno żółtawą, ale chłodniejszą, bo z wpływem lata, a nie wiosny.

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

gh92;44160634:

Najlepiej zrób przymiarkę kolorów. Instrukcja jest tu:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora