Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - sanatorium w Dąbkach-ktoś był?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-03, 13:53   #28
sonjja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5
Smile Dot.: sanatorium w Dąbkach-ktoś był?

Witam serdecznie Wszystkich! Piszę do Was z Dąbek, w wolnej chwili - bo rzeczywiście atrakcji tu dla dzieciaków jest dużo
Na początek - chcialam potwierdzić - zwłaszcza dla tych, którzy dopiero się tam wybierają, że Dąbki są przeuroczym miateczkiem. Mieszkamy w Dukacie - rzut przysłowiowym beretem od Cegielskiego. Cegielskiego nie miałam jeszcze przyjemności odwiedzić od wewnątrz - natomiast z zewnątrz wygląda całkiem dobrze - dużo ładnej zieleni, place zabaw, ławeczki, boisko i do morza dwa kroki...Widać też że nie które pokoje zaczynają remontować - stare tapczany i meble bowiem stoją na balkonach
Sądzę, ze z chorobami też będzie lepiej - najgorszy okres infekcji za nami - większość czasu i tak spędza się na podwórku lub nad samym morzem.
Jeśli ktoś natomiast dostanie skierowanie do Dukatu - to szczerze - choć turnus jeszcze się nie skończył i wszystko się może zdażyć - polecam. Mieszkamy w pokoju standardowym - mogliśmy wynając apartament bo się zwolnił - ale panie z recepcji poleciły nam ten "zwykły" ponieważ różnica w cenie jest znacząca - a ten, który mamy jest naprawde w porządku. Mebelki i tapczany stare, ale nowe okna i wszystko świeżo odmalowane, pokój nieduży, ale za to własna łazienka z pryszcznicem, telewizor i czajnik, sprzęt na plażę. Cały dół hotelu jest odrestaurowany, wewnatrz jest ładnie, presonel miły, dużo imprez ( ognisko intergacyjne z orkiestrą, wycieczki do Bajkolandu, do ogrodu botanicznego itp ). Jedzenie także przepyszne - nasza rodzinka nie daje rady zjeść wszystkiego
Jeżeli chodzi zaś o chorowanie - sprawy, które nas rodziców martwią najbardziej - to juz na drugi dzień pan doktor, który nas badał powiedział - "by unikać skupisk zbiorowych z dziećmi" - co biorąc pod uwagę miejsce w jakim jesteśmy jest dość trudne rzeczywiscie jednak widzę, zwłaszcza przy posiłkach, że dużo dzieci zaczęło kaszlać i kichać - ale jestem dobrej myśli i wierzę, że dużo spacerów na świeżym powietrzu - choć pogoda aktualnie nie dopisuje - pomoże moim dzieciom ( zabrałam bowiem takze mojego starszego syna ).
Ogólnie rzecz biorąc - dla tych, którzy jadą do Dukatu - polecam serdecznie - a tych, którzy do Cegielskiego to głowa do góry - stawiajcie na spacery i czas wolny. Ze zmianą zakwaterowania przez NFZ moze byc kłopot - na skierowaniu rzeczywiscie podany jest konkretny ośrodek. Ale moze warto pomyśleć o samodzielnym wyjeździe - w sumie cały wyjazd nie jest przecież taki tani - ja za siebie jedną płacę ok. 70 zł za dzień, a taki maluszek kosztuje na pewno o połowe taniej.. Za to będziecie spokojni o warunki w jakich macie zamieszkać, a przecież pieniądze nie są tak ważne jak zdrowie ( te psychiczne także
Pozdrawiam Was serdecznie raz jeszcze
sonjja
sonjja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując