Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - nietolerancja pokarmowa
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-10-06, 18:20   #4
PaniP
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wroclaw&Holandia
Wiadomości: 31
Dot.: nietolerancja pokarmowa

Cytat:
Napisane przez klora Pokaż wiadomość
Jakie to były testy? Ze skóry pewnie, prawdziwe testy na nietolerancję polegają na badaniu przeciwciał z krwi i kosztują krocie. Za to są wiarygodne.
Co do trądziku, odstawienie wszystkich zbóz i nabiału to podstawa. Cio chcesz piec? Nie lepiej jeśc naturalne prdukty? Zamiast tych cholernych przetworoznych subsytytów jedzenia? Mieso, ryby, jajka, warzywa, zdrowe tluszcze, owoce...to jest jedzenie.
Poczytaj o trądziku i diecie przy nim stosowanej, jak chcesz moge podesłac sporo książek (po ang). Trądzik to nie jst choroba skóry...to jest znak o braku odpowiedniej równowagi hormonalnej, o nieprawidłowej florze bakteryjnej jelit i złej diecie.
To były właśnie testy z krwi robione w laboratorium
Nie jadłam nabiału przez pół roku (dermatolog podejrzewała nabiał) i właściwie nic sie nie zmieniło w wyglądzie mojej skóry, teraz po testach wyszło, ze mogę jeść nabiał. Natomiast zrobiłam sobie "test własny" z jajkami. Zjadłam jajecznice i obserwowałam, po 2 dniach faktycznie wysypało mnie w okolicach ust (a "wysyp" w tym miejscu jest własnie oznaką, ze zostało to spowodowane jedzeniem- informacja dermatologa).
Zgodnie z piramidą żywienia zboża są ważnym składnikiem naszej diety, mogę to co nie powinnam jeść zastapić np. mąką gryczaną czy z amarantusa- WŁAŚNIE ZNALAZŁAM PRZEPIS NA CHLEBEK dlatego też z pieczywka nie chce rezygnować
Czy nie lepiej jeść naturalne produkty? oczywiście, ze warto tylko trzeba sie liczyc z tym, że te z ogródka niedługo się skończą, a z samów? nigdy nie wiadomo czym warzywka czy owoce były nawożone to raz, a dwa w dzisiejszych czasach też nie wiadomo ile szynki w szynce i ile mięcha w mięsie Co do rybek uwielbiam i jak dla mnie mogą być podstawowym składnikiem mojej diety

A co do hormonów: badania były robione przed braniem izotretynoiny i wszystko mam w normie

Rubella!! dziękuję bardzo za przepisy!! na pewno wypróbuję

---------- Dopisano o 19:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------

taka ciekawa historia: http://www.izotek.pl/dyskusja_ogolna...aj_8327.0.html
__________________
Never let the fear of striking out keep you from playing the game

Edytowane przez PaniP
Czas edycji: 2012-10-06 o 17:25
PaniP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując