Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik do HR????
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-08-10, 15:58   #11
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Pytania na rozmowach kwalifikacyjnych-czy wszyscy mają ten sam podręcznik do HR

Po części się zgodzę. Nie uważam, że te pytania są bezsensowne.
Jednak moim zdaniem najpierw powinny być sprawdzane umiejętności, wiedza przez osobę " z branży". Dopiero później testy psychologiczne, aby wyłonić najlepszego kandydata. Niestety zazwyczaj jest na odwrót.
Często to jest krzywdzące, bo np. ktoś kto jest świetnym programistą nie przejdzie pozytywnie takiej rozmowy psychologicznej, uważa to za zwykłe lanie wody. Ja zresztą też jestem inżynierem i dla mnie liczą się przede wszystkim konkrety.
Poza tym uważam, że rekrutację powinna przeprowadzać osoba starsza i bardziej doświadczona od osoby ubiegającej się o dane stanowisko.
Mój wujek, inżynier, różne studia podyplomowe, MBA, ok 50 lat, pełniący funkcję dyrektora w dużej międzynarodowej firmie. Zastanawiał się nad zmianą pracy, poszedł więc na rozmowę do firmy o podobnym profilu. I co tam zastał? Panią w wieku ok. 30 lat zadającą mu te oklepane pytania. Czy to nie jest żenada?

Edytowane przez lazada
Czas edycji: 2013-08-10 o 16:03
lazada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując