Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - postępowe mamy - POMOCY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2004-11-24, 07:45   #11
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: postępowe mamy - POMOCY

Witaj Lumiaa
Zaczęłam do Ciebie pisać jak walnął serwer w piątek. Ale dzisiaj dokończę, mam nadzieję 
Po pierwsze - moje gratulacje To jest niezapomniana chwila dowiedzieć się, że rośnie w nas drugie życie. Ja pamiętam z pierwszym dzieckiem byłam przez kilka dni w lekkim szoku. Boże to już, co będzie dalej, jak ja sobie poradzę jako mamuśka???
Potem już jak miałam plan działania, uspokoiłam się i nie mogłam się doczekać kiedy będzie już widać ten wystający brzuszek. Pytasz czy to od razu się czuje. Ja przy pierwszym od razu wiedziałam - coś jest nie tak, na pewno jestem w ciąży. A test tylko to potwierdził.
Przy drugim zorientowało się szybciej moje otoczenie mąż i siostra i praktycznie zmusili mnie do zrobienia testu Hehe musiałam być okropna. I jak się okazało byłam już w 6 tygodniu ciąży. Miałam wtedy nieregularne miesiączki, więc po okresie nie byłam w stanie się zorientować.

Z własnego doświadczenia Droga Lumiaa to jeśli mogę coś radzić:
- idź do lekarza, to uspokoi, potwierdzi;
- nie słuchaj rad i opowieści cioć, wujków, babć, sąsiadek... bo dowiesz się tylko kto i jakie miał problemy, choroby, komplikacje.. brrr a wyobraźnia wtedy pracuje;
- rób to i jedz to co Ci podpowiada organizm - on jest chyba najlepszym doradcą;
- nie przejmuj się swoją wagą, włosami, cerą - jeśli nawet będą jakieś problemy wszystko jest PRZEJŚCIOWE i po wszystkim będziesz piękniejsza niż teraz;
- ubieraj się tak jak lubisz i na ile pozwala na to zmieniająca się figura. Ja w ciąży na przykład uwielbiałam sukienki. Niektóre kupiłam, inne uszyła krawcowa.
- moim zdaniem malowanie włosów to też jest bezpieczny zabieg dla dzidzi, ale jak masz obawy, to zawsze pozostają delikatniejsze szampony koloryzujące;
- nie rezygnuj z makijażu – naprawdę pozwala dodać odrobiny pewności siebie;


A przede wszystkim dużo się uśmiechaj. Twoja pogoda ducha, to spokój Twojego dziecka.

Uważaj na siebie i trzymaj się cieplutko.

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując