Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Actimel szkodzi?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-08-17, 08:59   #19
misior920127
Zakorzenienie
 
Avatar misior920127
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Honolulu Beaches
Wiadomości: 3 879
Send a message via Skype™ to misior920127
Exclamation Actimel szkodzi?

Słyszałam audycje w radio, że Actimel jest szkodliwy, pogrzebałam trochę w internecie i oto co znalazłam Co sądzicie?


'ACTIMEL dostarcza organizmowi bakterie zwana L.CASEI. Ta substancja jest wytwarzana w naturalny
sposób przez 98% organizmów, lecz kiedy dostarcza sie jej dodatkowo przez dluzszy czas, organizmprzestaje ja produkowac i stopniowo "zapomina", co musi
robici jak robic, przede wszystkim u osobników ponizej 14 lat. W rzeczywistosci (actimel) pojawil siejako lek dla tych niewielu ludzi, którzy nie wytwarzaja tej bakterii, ale ilosc tych osób okazala sie tak niewielka, ze lek ten okazal sie nieoplacalny.
By go zrobic oplacalnym sprzedano jego patent firmom zywnosciowym.



Departament Zdrowia zobowiazal ACTIMEL (firme produkujaca) do zaznaczenia w swoich reklamach, ze produktu tego nie nalezy spozywac przez dluzsze okresy i firma ta dopelnila tego obowiazku, ale w formie tak zakamuflowanej, ze zaden z konsumentów nie zauwazy tego ostrzezenia. Jesli któras matka decyduje sie na uzupelnienie diety zywnosciowej swojego dziecka ACTIMELEM, nie zauwazy zadnego ostrzezenia o niestosownosci jego uzycia i nie dowie sie, ze moze powodowac powazna krzywde w przyszlosci,
spowodowana manipulacjami reklamowymi, aby powiekszyc zyski producentów.'
misior920127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując