Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - co potrafią 5 latki???lub co powinny juz umieć?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-10-11, 09:04   #26
Aniusia_O
Raczkowanie
 
Avatar Aniusia_O
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 295
Dot.: co potrafią 5 latki???lub co powinny juz umieć?

A mi się też wydaje, że to też kwestia tego czy dziecko chodziło do przedszkola wcześniej czy nie. Mój syn (5lat) chodzi do przedszkola od 3rż i wiem że Panie w przedszkolu zupełnie inaczej się nim zajmują niż ja w domu. Ja nie jestem w stanie wymyśleć tylu różnych zajęć mojemu synkowi co panie. Fakt, że moje dziecko w domu nauczyło się alfabetu, po polsku i po angielsku, liczenia do 100 i więcej, ale rysować / malować / wycinać nigdy specjalnie nie chciał. A w przedszkolu to robił, bo musiał, bo inne dzieci robiły. To tam nauczył się porządnego trzymania kredek, bo tam używał ich najwięcej. A zauważyłam że obie mamy które piszą o tym problemie, mają dzieci które dopiero co poszły do przedszkola. Wydaje mi się, że dzieci szybko nadrobią te niby zaległości, bo po prostu w przedszkolu częściej będą ćwiczyć. Więc nie stresujcie się mamy, bo wasze dzieci nie są zacofane, a na pewno nadrobią wszystko chodząc dalej do przedszkola.
__________________
Maksiu 05.07.2008- zdrowy synek
Aniołek +24.10.2009[*] 6tc poronienie samoistne
Aniołek +24.01.2011[*] 10tc puste jajo płodowe
Adaś i Szymek 17.04.2012- zdrowe chłopaki
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć
Aniusia_O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując