Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pochwalmy sie swoimi wlosami-czesc II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-01-30, 14:03   #4716
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Pochwalmy sie swoimi wlosami-czesc II

przepraszam że wtrącam się do jakże płomiennej dyskusji ale muszę to tu wkleić, jak zobaczyłam ten artykuł to mi kopara opadła :

stronka www ---> klik
"Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych powoduje, że włosy są mocniejsze i szybciej rosną
Prawda. - Jest to prawda, ale z jednym uwarunkowaniem – w skład tabletek muszą wchodzić żeńskie hormony – estrogeny. Niektóre tabletki mogą niestety powodować efekt odwrotny. Zawsze należy zapytać lekarza, jakie skutki daje przyjmowanie konkretnego preparatu. Czasami, gdy gospodarka hormonalna kobiety jest rozchwiana i pojawiają się problemy z włosami i cerą, to wówczas stosuje się właśnie tabletki antykoncepcyjne z zawartością estrogenów – twierdzi Bożena Dutkiewicz, trycholog."

czyli z tego wynika że tabletki anty mają wiele zalet
ciekawi mnie tylko jakie są ich wady




ciekawi mnie jeszcze to:
Rozmaryn powoduje szybszy wzrost włosów i zapobiega ich wypadaniu

Prawda. Rozmaryn to niedocenione zioło, które bardzo korzystnie wpływa na wzrost włosów i ich kondycję. Można go stosować na kilka sposobów. Naparem z rozmarynu myć i płukać włosy lub stosować go, jako maskę przed każdorazowym myciem włosów.

Przepis na maskę rozmarynową: 2-3 łyżki oleju kokosowego lub żurawinowego (ilość zależy od długości włosów) dokładnie wymieszać z 10 – 15 kroplami naturalnego olejku rozmarynowego. Maskę nałożyć na 30 minut przed myciem włosów – założyć czepek foliowy i głowę owinąć ręcznikiem frotte.

jak któraś z wizażanek spróbuje tej maseczki to może tak opinia, wrażenia.
Bo ja jakoś nie mam potrzeby kupowania oleju kokosowego/żurawinowego tylko dla włosów. ale być może się skuszę.
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora