Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-02-20, 08:54   #2273
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Hmm, dla mnie ta pani wygląda lepiej w ciepłym. Chłodny drenuje jednak trochę życia z jej twarzy i jest po prostu blada, choć tylko odrobinę w stosunku do ciepłego.

Swoją drogą ten kolor jest czysty czy już lekko zgaszony? http://www.reserved.com/pl/pl/woman/...3x/basic-shirt
Po przymierzeniu tej bluzki wszystko wyglądało bardzo dobrze, ale ciężko mi ją sklasyfikować wg. niektórych parametrów. Na żywo wyglądała na zbyt zgaszoną dla zim i zbyt czystą dla lat. Widzę też podobne odcienie w paletkach wiosennych. No i ostatecznie też nie wiem czy to chłodna czerwień czy to już ciepły róż
Mam bluzkę w tym kolorze i szczerze mówiąc jest za ciepłym różem, oddałam ją, zimy potrzebują róży i czerwieni o niebieskich podtonach ewentualnie żółtych, nie różowych

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Czysta to Bright Winter, prawdziwa - True Winter czy Deep Winter ? Czy jednak coś pokręciłam?


Tego odcienia też pełno w mojej garderobie http://thedressspot.com/#00777D- polecany dla Czystych Zim na 12blueprints
Szmaragdowy to kolor przede wszystkim True / Cool winter czyli prawdziwej/chłodnej zimy
Polecam to: http://www.12blueprints.com/3-great-...he-12-seasons/
Cytat:
Napisane przez asia0363 Pokaż wiadomość
Hej Pomóżcie, bo sama nie wiem
1. Jak się opalasz?
Od razu na złocisty brąz. Opalenizna utrzymuje się bardzo długo.
2. Kolor oczu
Niebieskie, ciemna wyraźna obwódka
3. Piegi: mam pieprzyki, ciemnobrązowe, niewiele, ale są

4. Cera żółtawy odcień, złocisty wręcz

5. Naturalny kolor włosów: ciepły brąz, latem jaśnieją od słońca

6. Kolor ust: różowe, jakby złamane brązem

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
dobrze: wszystkie czerwienie ciepłe i zimne, bordo, fiolety (ale raczej te ocieplone), malinowy róż, blady (pudrowy wręcz) złamany róż, czysta biel (w ecru i złamanych w kierunku beżu/żółtego wyglądam dziwnie, chyba że to tylko moje subiektywne odczucie), kobalt, granat, beże i brązy (ale nie camel, lepiej mi w chłodnych odcieniach tych kolorów), stalowy szary, jasnoszary, morska zieleń (nasycona i ciemna, w zimnym jasnym turkusie wpadającym w niebieski jest źle).
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Czysta biel - tak, czysta czerń - raczej nie, ciemny szary - tak, ciemny brąz - tak

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Ekstremalny czerwony i ekstremalny niebieski (kobalt) najlepiej.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Szaroróżowy - tak, szaroniebieski - nie
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Kolory i ciepłe i zimne, zależy jakie to kolory. W srebrnej biżuterii jest lepiej, ale złota też jest ok.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Kontrasty odpadają, mam zbyt wyraziste rysy twarzy (mam wrażenie), żeby to jeszcze podbijać kontrastami.

Własne przemyślenia skłaniają mnie do myślenia, że jestem ciemną jesienią... Chociaż nie wiem... Załączam foto.
Ze zdjęć nie wynika w zasadzie nic a jeśli już to (wg mnie) na pewno nie to, że możesz być zimą lub innym kontrastowym typem
Z kolorów wychodzi zima - chłodna (true/cool) lub czysta (bright)
z małymi wyjątkami: każdej zimie jest świetnie w czarnym a w szaroróżowym.. no nie wiem, może chłodnej zimie, na pewno nie czystym typom

Co to znaczy, że wyglądasz dziwnie w ecru? Czy te wymienione kolory są intensywne czy raczej rozmyte?
Szczerze mówiąc za dużo tu sprzeczności w informacjach, musisz mierzyć
Czasem lubimy pewne kolory i dlatego je wypisujemy
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2015-02-20 o 08:55
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora