Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nie zdałam egzaminu na prawo jazdy...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-01-11, 08:45   #29
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Nie zdałam egzaminu na prawo jazdy...

Cytat:
Napisane przez jambose Pokaż wiadomość
ja tam bym się odwoływała! To nie jest wymuszenie pierwszenstwa przecież, bo nie wpychałaś się na chama, tylko ktoś Cię przepuścił...
No niestety przepisy są dość niejasne, a egzaminatorzy wykorzystują tą lukę na swoją korzyść Każde nasze działanie, które spowoduje zdjęcie nogi z gazu innego użytkownika drogi jest wymuszeniem i nie ważne czy nas wpuścił czy same wymusiłyśmy - kierowca zwolnił i to jest fakt Głupie przepisy i ich nadinterpretacja
Tak samo niestety rzecz ma się z pieszymi; gdy widzimy pieszego stojącego tuż przy krawężniku przejścia dla pieszych to nie wolno nam się zatrzymać by go przepuścić - na egzaminie oczywiście, bo to będzie z kolei wymuszenie na pieszym Ale z kolei jak ten pieszy wyściubi choćby koniuszek nosa a my tego nie zauważymy i go nie przepuścimy, to też mamy po egzaminie
Jednym słowem mówiąc, przepisy są tak dziurawe, a egzaminatorzy wykorzystują to by uwalić kolejnego zdającego

A wczoraj widziałam dziwną sytuację z samochodem egzaminacyjnym. Chłopak w tym samochodzie najwidoczniej dostał komendę skrętu w lewo i stał na środku skrzyżowania na pasie do skrętu w lewo czaił się czaił, nie wykorzystał dwóch sytuacji gdzie mógł się włączyć do ruchu i nagle patrzę, a on jedzie na wprost z tego pasa do skrętu i prościutko na parking by się przesiąść Niby błąd, bo utrudniał ruch, ale bez przesady. Poza tym nieźle egzaminator pokazuje jak nie należy jeździć, przecież jazda na wprost z prasa do skrętu mogła spowodować kolizję

I jeszcze słówko co do odwołania. Ja osobiście nie radzę i nie polecam tej metody, bo nawet jeśli uznają, że błąd popełnił egzaminator to to niestety nie zalicza nam egzaminu To oznacza tylko, że mamy kolejne podejście na koszt ośrodka A co jeśli przy kolejnym podejściu się trafi na tego samego egzaminatora, albo na jego dobrego kumpla? Wtedy to już można sobie pomarzyć o zdaniu egzaminu Lepiej zacisnąć zęby, zapłacić i próbować znów.
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując