Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - DO FILTROMANIACZEK i ROZSĄDNIE OPALAJĄCYCH SIĘ DZIEWCZYN
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-04-23, 23:42   #64
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: DO FILTROMANIACZEK i ROZSĄDNIE OPALAJĄCYCH SIĘ DZIEWCZYN

Cytat:
Napisane przez maniooreczka_87 Pokaż wiadomość
Kochane filtromaniaczki - zakładam ten wątek, ponieważ nie mogę patrzeć jak ciągle BESZTACIE NAS Z BŁOTEM. Zawsze wychodzi na waszej stronie w pojedynku między FILTROMANIACZKAMI a NORMALNIE FUNKCJONUJACYMI KOBIETAMI OD DAWIEN DAWIEN DAWNA.
"Normalnie funkcjonujące kobiety" - a cóż to znaczy?
Cytat:
Napisane przez maniooreczka_87
Przedstawię Wam swoje argumenty dlaczego wiele wiele kobiet lubi się opalać (nie mówię tutaj o pieczeniu się na solarium, ale o rozsądnym opalaniem z normalnymi filtrami a nie jakimiś 60 i blokerami !!)
1. Po 1 - Mówicie, że opalenizna wygląda beznadziejnie i sztucznie !!! Moim zdaniem wcale tak nie jest - delikatna opalenizna i policzki muśnięte słońcem wyglądają bardzo atrakcyjnie...za to BLADA BIAŁA SKÓRA latem to po prostu tragedia !!! Dobra, ale niech WAM będzie !! Skoro uważacie, że opalona skóra wygląda sztucznie to po co smarujecie się tymi wszystkimi samoopalaczami i balsamami brązującymi ?? Przecież one nie dość, że wyglądają MEGA MEGA MEGA SZTUCZNIE (i nie upierajcie się, że nie - bo ja potrafie rozróżnić czy ktoś jest ładnei opalony czy natarty czymkolwiek samoopalającym), na dodatek jest nierównomierna cokolwiek byście nie zrobiły to nie będziecie miały ciała bez żadnej smugi. Nie mówię już o tym, ze wszystkie balsamy brązujące, kremy i samoopalacze mają OKROPNY chemiczny zapach, po prostu cuchną - mnie bynajmniej ten zapach drażni a wypróbowałam wiele samoopalaczy, balsamów itp i tych ze średniej i z wysokiej półki.
Stworzyłaś bardzo dziwny podział: opalenizna jest atrakcyjna a bladość to tragedia. Zupełnie się z Twoim zdaniem nie zgadzam. Równie dobrze mogłabyś twierdzić, że atrakcyjne są tylko rudowłose kobiety, a wszystkie blondynki, szatynki, brunetki wyglądają tragicznie.
Co do balsamów czy samoopalaczy: z samoopalaczami 'mam do czynienia' od ok. 8 lat i ani razu nie miałam przy ich używaniu smug Są oczywiście samoopalacze o niezbyt przyjemnym zapachu, ale można również dostać takie, które dzięki odpowiednim substancjom zapachowym mają przyjemny zapach.
Cytat:
Napisane przez maniooreczka_87
2 - co wy robicie latem ?? Jakie macie przyjemności z wakacji ?? Czy cały dzień siedzicie w domu, czy na plaży tylko w cieniu i non stop smarujecie się filtrami, blokerami itp ????? Przepraszam, ale chore jest myślenie tylko o filtrach i o tym czy was chronią czy nie...
Co robię latem? Masę rzeczy, np.: biegam, jeżdżę na rowerze, jeśli jestem nad morzem, to spędzam czas na plaży, spaceruję itp. Filtr na twarzy i ciele nie uniemożliwia mi wykonywanie tychże czynności. I nie myślę tylko o filtrach - skąd tak absurdalny pomysł? - gdybym to robiła, to pewnie bym dawno z głodu umarła.

Cytat:
Napisane przez maniooreczka_87
3. Możecie podeprzeć się tylko 1 argumentem - zdrowiem. Oczywiście wiem, że słońce, solarium powoduje raka, oraz szybsze starzenie się skóry, ale :
Moje argumenty to: zdrowie, uroda, dobre samopoczucie (psychika).

Cytat:
Napisane przez maniooreczka_87
a) wolicie całą młodość straszyć bladością i wyglądać ochydnie, żeby w wieku 40-paru lat mieć ładną cerę ??? to dosyć chore...ja wolę teraz wyglądać atrakcyjnie i przykuwać uwagę mężczyzn, niż straszyć po to żeby w wieku, kiedy więkoszość kobiet itak ma zmarszczki wyglądać dobrze.
Nikogo nie straszę, wyglądam atrakcyjnie, uwagę mężczyzn przyciągam.
Nigdy bym nie dopuściła do tego, by wyglądać ohydnie - jestem zbyt dużą estetką.
A w wieku 40-paru lat zamierzam być młoda i ciałem i duchem.

Cytat:
Napisane przez maniooreczka_87
b) w dzisiejszych czasach WSZYSTKO JEST NIEZDROWE i większość rzeczy powoduje RAKA !!! Nawet nie wiecie, ale w waszych filtrach, kwasach itp jest mnóstwo składników, które są szkodliwe dla skóry. Jeżeli wiecie, że : coca-cola, chipsy, a nawet herbatniki, biszkopty, białe pieczywo, papierosy, alkohol, czerwone mięso, nawet WARZYWA KTÓRE WSZYSTKIE SĄ PRYSKANE są niezdrowe to unikacie tego WSZYSTKIEGO ??? Czy regularnie chodzicie na cytologię, mammografię, szczepicie się przeciwko żółtaczce typu B, czy wiecie, że 80 % z WAS jest już zakażona wirusem brodawczaka, który również w niektórych sytuacjach może się u WAS spowodować chorbę ??? Opalanie jest tylko jednym z czynników - tych które wymieniłam i jeszcze wielu innych, więc jeżeli używacie blokerów, filtrów itp...a zaniedbujecie resztę czynników to przykro mi, ale - zmarszczki itak będą, itak możecie zachorować na RAKA (...)
Nie piję/nie jadam tego wszystkiego co pogrubiłam.
Na badania chodzę regularnie.
Jeżeli mogę unikać czegoś co jest dla mnie szkodliwe, to to robię. Pewnych rzeczy nie uniknę - trudno, zdaję sobie z tego sprawę, nie musisz mnie w tym zakresie uświadamiać, bo nie mam poziomu wiedzy trzyletniego dziecka.

Cytat:
Napisane przez maniooreczka_87
marnujecie tylko czas i w wieku 40 lat spojrzycie w przeszłość żałując czasu, przyjemności, wyglądu i pieniędzy może nie wyrzuconych w błoto, bo na pewno chronicie się przed chorobami, ale tylko taka ochrona to nic !!
O co chodzi z 'tym' wiekiem 40 lat? Piszesz tak, jak gdyby to była ciężka starość. W moich oczach czterdziestka to półmetek życia.
Wróżką jesteś? Skąd wiesz, że w wieku 40 lat będę czegokolwiek żałowała? I dlaczego akurat czasu? Bo rano poświęcam trzy minuty na wklepanie filtra? I dlaczego przyjemności? Czy z filtrem czy bez tak samo korzytam z przyjemności jakie daje mi życie.
Cytat:
Napisane przez maniooreczka_87
Musiałybyście kochane CHRONIĆ SIĘ POPRZEZ CAŁY PAKIET, a nie POJEDYNCZY CZYNNIK. A z doświadczenia wiem, że to jest niewykonalne.
Oczywiście, że jest to niewykonalne. Nie zabezpieczę się przed samolotem, który w każdej chwili może na mnie runąć, ale czy to powód, by np. nie zapinać pasów w samochodzie, by nie robić regularnych badań lub by nie odżywiać się zdrowo?

Cytat:
Napisane przez maniooreczka_87
Mówcie co chcecie, po prostu wkurza mnie ta nowa MANIA na filtry. Ja sama dbam o siebie i uważam, że solarium jest złe, słońce w nadmiarze też, ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Używam filtrów i zimą kwasów, kiedy przychodzi lato to miesiąc wczesniej odstawiam kwasy, nadal smarując się wysokimi filtrami, ale miesiąc później nie odbija mi i nie szaleję z blokerami, ale z rozsądnym filtrem 30 wychodzę na dwór i na plażę, smarując się co jakiś czas i nigdy nie byłam Spalonym Kurczaczkiem, a zmarszczek nie mam. ...i nie mówcie, że jestem niewykształcona i głupia i nie wiem co mówię, ponieważ jestem wykształcona i kształcę się nadal w SŁUŻBIE ZDROWIA, więc wiem co mówię.
No i co z tego, że jesteś wykształcona? Wybacz, nie padnę Ci do stóp z tego powodu. To, że ktoś jest wykształcony nie oznacza, że wie, co mówi. A te dwa wykrzyczane przez Ciebie słowa nie robią na mnie dużego wrażenia. (Tak na marginesie: słowa 'bloker' już nie używamy w odniesieniu do kremów z filtrami).
Cytat:
Napisane przez maniooreczka_87
Dziewczyny uwierzcie mi, że z KRZYWICY nie jest łatwo się wyleczyć...ale mam nadzieję, że nigdy nie będę musiała gościć u siebie na oddziale kobietki, która przez 10 lat przecholowała z FILTRAMI, ani kobietki, która przez 10 lat przecholowała SOLARIUM.
Dziękuję !
Pozdrawiam.
Jestem pod stałą kontrolą lekarską, więc nie martw się, nie będziesz mnie gościć ani na swoim oddziale ani nigdzie indziej.

PS. Nie rozumiem dlaczego tyle słów wykrzyczałaś zamiast napisać normalnie.
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując