Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - nagość w domu? co myślicie?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-11-30, 14:04   #11
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: nagość w domu? co myślicie?

Cytat:
Dwulatek czasem je z piersi. Moja wychowawczyni karmiła do 3 roku życia. Że też nie przyszło mi do głowy zgłosić tego na policję.
zupełnie nie o to chodzi...
czymś innym jest widok genitaliów rodzica przeciwnej płci, a czymś innym karmienie dziecka. Czymś innym paradowanie przy dziecku nago, a czymś innym przypadkowe zaglądniecie do pokoju gdy mama sie ubiera. Podobnie nie zamykanie drzwi w czasie korzystania z toalety, dlaczego nie zamykać, skoro można je zamknąć? Są takie rzeczy które robi się w samotności, zyjemy w spoleczenstwie w którym ludzie korzystają z jednosobowych toalet.

Cytat:
tak potem nie jest to wskazane a wręcz zabronione i traktowane jako przemoc i nadużycie
Tak jest, zgadza się i wcale mnie to nie dziwi. Samo paradowanie w bieliznie także pod to podpada. I tu nie chodzi o żadną pruderię, tylko o faktyczny poparty badaniami wpływ bodźców seksualnych na psychikę dzieciaka.

Uważam że nie ma tu jakiejs recepty gotowej, ważne jest intuicyjnie wyczuwac nastroje dziecka i unikać zawstydzania go. Dziecko zazwyczaj ma inną wrazliwość, inną percepcje niż my i ciągle sie uczy od nas, więc tego sie wymaga: pewnego, rozsądku czy racjonalnosci w wychowaniu. Poza tym potrzeba dużo wyczucia i refleksji.
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując