Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - nagość w domu? co myślicie?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-11-30, 18:58   #18
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: nagość w domu? co myślicie?

U mnie w domu nigdy nie robiło się problemu z nagości,
mamę bardzo często widywałam nagą,

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość

Tak jest, zgadza się i wcale mnie to nie dziwi. Samo paradowanie w bieliznie także pod to podpada. I tu nie chodzi o żadną pruderię, tylko o faktyczny poparty badaniami wpływ bodźców seksualnych na psychikę dzieciaka.

Uważam że nie ma tu jakiejs recepty gotowej, ważne jest intuicyjnie wyczuwac nastroje dziecka i unikać zawstydzania go. Dziecko zazwyczaj ma inną wrazliwość, inną percepcje niż my i ciągle sie uczy od nas, więc tego sie wymaga: pewnego, rozsądku czy racjonalnosci w wychowaniu. Poza tym potrzeba dużo wyczucia i refleksji.
a chodzenie w bieliźnie było na porządku dziennym,
nawet nie przyszło by mi do głowy, że to coś niewłaściwego,
a moja psychika jak i moich sióstr ma się dobrze.

Wątpię, żeby małe dziecko same wpadło na pomysł, że nagość to coś złego, czego należy się krępować.

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość

Żadnej traumy nie mam i nie miałam. Mało tego - oduczyłam mojego męża zamykania się w kiblu, bo mnie to strasznie wkurzało. Niestety nie umiem oduczyć go dwóch innych rzeczy... Gdy wyskakujemy z wanny i mykamy do łóżeczka w wiadomym celu, on zawsze wychodzi z łazienki w ręczniku na biodrach. Jakby te dwa metry z kibla do sypialni osaczone były tysiącem kamer. A zaraz po wszystkim mój szanowny mąż zakłada bieliznę, wytrzymuje nago max parę minut.

Ja także bym się zdziwiła gdyby mój mąż w ręczniku przemykał z łazienki do sypialni,
normalnie pokonujemy tą drogę nadzy
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2009-11-30 o 19:05
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując