Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Domowy peeling kwasem salicylowym
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-01-25, 20:18   #1225
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
No tak, tylko skąd masz pewność ilu procentowy masz potem ten tonik/peeling i czy "prawidłowa wartość" procentowa nie jest jednak bez ubijania?

Nie mówię, że źle robisz...tylko się zastanawiam skąd to wiadomo

Bo jednak inna ilość kwasu jest na powiedzmy 1ml jak się tylko nabierze tego kwasu (czy to do lyżeczki miarowej czy strzykawki), a inna jak się go porządnie ubie w tej strzykawce

Tak czy inaczej niezaleźnie od tego ile nam procent tak naprawdę wyjdzie...to wszystko i tak metoda prób i błędów


Alkohol to moim zdaniem przede wszystkim jest potrzebny by ten kwas sie rozpuscil, jesli nie ma innego rozpuszczalnika typu olej lub PEG

Jak Ci nie podpaduje to nastepnym razem mozna kombinowaccos typu te bezalkoholowe z BU albo po prostu cos a la salipeg
No dokładnie, zapomniałam, że salicyl potrzebuje coś innego niż woda jako "rozpuszczalnik", pewnie dlatego, że ja tak czy tak leję spiryt jak szalona

A co do mojego ubijania, to nie mam pewności ale robię tak za każdym razem, więc kiedy jakieś stężenie jest za niskie proporcjonalnie je zwiększam. Może za jakiś czas będę robiła to jak należy, czyli nie wiem jak
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując