Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyki samorobione - działają czy nie?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-10-28, 11:23   #4
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: Kosmetyki samorobione - działają czy nie?

Robię swoje toniki (niekwasowe) bo te w sklepach to głównie woda z gliceryną a moje są o wiele treściwsze i widzę, że bardzo mi służą.
Są robione na bazie naparów z dodatkiem ekstraktów i odrobiny olei (taka bardzo lekka dwófazówka), po prostu zachowują się na mnie świetnie.
Czasami kupuję wybrańców ale tylko takich których skład mnie bardzo zainteresował.
Robię też własne maseczki bo działanie jest o wiele mocniejsze i dopasowane do mojej skóry i potrzeby w danym momencie. Nie znalazłam w sklepach masek które by lepiej działały od moich chociaż bardzo lubię te rosyjskie w saszetkach i czasami je kupuję.
Nie robię już kremów bo ja w ogóle nie za dobrze toleruję kremy a moje wychodziły mi do tego zbyt treściwe i ciężkawe - nie sprawdzały się. Poza tym w sklepach można już znaleźć masę bardzo fajnych kremów z bardzo ładnymi składami. Bardzo rzadko ale zdarza się, że robię mocne, tłuste kremy które mają zaleczyć podrażnienia alergiczne.
Robię swoje oliwki do ciała i podrasowuję te kupione więc tak pół na pół - trochę robię sama, trochę kupuję. Nie lubię balsamów do ciała i prędzej zrobiłabym swój niż kupiła jakiś chociaż kusi mnie żeby wypróbować te z sylveco.
Robię oliwki i pasty do zmywania makijażu ale kupuję żele do mycia twarzy (wieczorem olejek myjący zmyty mydłem aleppo, rano żel).
Kupuję płyny micelarne, i żele do mycia ciała ale wyszukuję te bez SLS-ów i mocnych zapachów.
Zdecydowanie robię własne peelingi do ciała bo są lepsze od sklepowych.
Kompletnie nie interesują mnie ładne zapachy kosmetyków kupionych a często większość z nich jest dla mnie zbyt intensywna (np. w balsamach) i trudna do zniesienia.
Ładne butelki i opakowania zupełnie mnie nie kuszą poza czasami szklanymi ale i tak nie kupiłabym kosmetyku ze względu na butelkę.
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując