Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-08-04, 08:37   #1755
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Niestety lekarka nie przedłuży mi kuracji
wybrałam niecałe 127 mg/kg.m.c, mimo trądziku przewlekłego (ok +/- 11 lat leczenia), siejącego się nie tylko na twarzy, ale też uszach, plecach aż do posladków, oczywiście też i na ramionach, a nawet we włosach. Łojotok miałam tak silny, że włosy musiałam myć dwa razy dziennie, z pleców mogłam łój zeskrabywać paznokciami Wszystko to kwalifikuje się do dawki większej niż 120mg/kg.m.c - no ale lekarka jest innego zdania. Jak wspominałam w ciągu ostatniego miesiąca leczenia rosły mi zaskórniki, a nawet ropne gule, ale lekarka mówiła, że pewnie się opalałam... tylko, że ja się nie opalałam, ani nie wystawiałam pleców na słońce, używam filtru, hojnie nałożonego, na twarz, uszy, szyję, dekolt, ramiona i ręce. Jest mi okropnie przykro, a przy okazji odczuwam strach czy to nie wróci wszystko. Rodzinny lekarz nie chce mi dać recepty na paczkę Izoteku, chociaż próbowałam go kantować, że nie mogę teraz do lekarki pojechac i proszę o pomoc z receptą, no ale się nie udało. Inni dermatolodzy (jedna prywatnie, jedna państwowo), nie chcą słyszeć o izotretinoinie doustnie, szczególnie teraz gdy jestem wyleczona (?). Mam taką nadzieję, że jestem.

Uoeeee, dzięki za wygadanie się
Podczytywałam temat o pielęgnacji PO kuracji, ale nie znalazłam dla siebie żadnych ciekawych wskazówek. Na razie lekarka kazała dbać o skórę jak podczas kuracji. Zamierzam się nie słuchac do końca i używać na twarz Effaclar K, ma delikatny kwasik LHA, uzywałam go tez czasemm w czasie brania Aknenorminu, oraz Differin na plecki, żeby trzymac skórę w ryzach. Na kontrole i po recepte (pewnie na jakieś retinoidy) mam jechać na poczatku września. Ciekawe jaki plan ma derma wobec mnie. Zobaczymy.

Pozdrówka

ps. Aktogimka, przykro mi, że próbka SVR nie doszła, wysłałam ją zwykłym listem, a im czasem zdarza się zagubić w akcji.
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora