Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Trampek czyli cisza nr 2
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-15, 09:18   #24
Tyris
Rozeznanie
 
Avatar Tyris
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 684
Dot.: Trampek czyli cisza nr 2

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość

Znam fotografa (słownie: jednego!), który nie obrabia zdjęć na życzenie. Ale prosi, by nie podawać jego nazwiska i zaznaczyć, że fota jest dokumentacją sesyjną (ale jest troszkę leniuszkiem i pracuje z najlepszymi wizażystkami - mówi, że jak już obrabia, to ma inne kwestie na głowie, więc make up ma być idealny).
No wlasnie o to chodzi. Na palcach jednej reki mozna policzyć ludzi którzy tak idealnie ustawiją wszystko (światło, dobierają obiektyw, balanse itp) że nie muszą obrabiać zdjęc..ale jest kilka warunków. Modelka - cera idealna, profesjonalistka (a takich na prawde mało i zazwyczaj są agencyjne) i takie zdjęcia nigdy nie są beauty! Nieobrobione mogą być portrety w jakiejś np romantycznej konwencji, zdjęcia scenerii i sylwetki. Niestety... jak się robi beauty i jest tak duże zbliżenie i koncentracja na tym co się dzieje na twarzy ..wystarcz że gdzies jeden element nie gra i praca nie jest estetyczna. Pokażę Wam następnym razem sesję z tymi samymi fotografami gdzie były 2 modelki na sesji. Mam na swoim komputerze zdjęcia surowe BEZ obróbki i różnią się one od tych końcowych wyłącznie tym, że jedna z modelek ma zredukowane zmarszczki wokół ust bo przyjęła taką pozę że niestety.. skóra w tym miejscu się zmarszczyła i psuła efekt. Makijaż i całość nie ruszona. Oczywiście nie mogę tych zdjęć wrzucić dla porównania bo fotograf z pewnością nie wyraził by zgody na publikację .. ale jako ciekawostkę powiem Wam że raz się kopsnęłam i niechcący wrzuciłam to nieobrobione zdjęcie nie zauważyłam różnicy.. zaczaiłam dopiero po tym że nie było sygnowane logiem fotografa

Ale czasem tez jest tak, że obróbka mocna pasuje do konwencji zdjęcia i takie foty rozpatruje się w innej kategorii trochę. To co widzicie w magazynach typu vogue to nie są naturalne zdjęcia..tylko artystyczne tutaj obrobka służy spotęgowaniu efektu którego nie osiągnie się naturalnie bo fizjologia ludzka na to nie pozwala ^^ Jestem zdecydowaną przeciwniczkom obrabianiu makijażu, bo widziałam nie jedno.. jak fotografowie wrecz malowali cały makijaż od początku, ale nie mam nic przeciwko dobremu fashion czy beauty jezeli wiem ze malowal dobry artysta wizazu.

Każdemu fotografowi zależy na tym, aby jego praca była jak najlepsza. Ja nie mówie o takich którzy wszystko robią w fotoszopie, bo to nie fotograf a grafik komputerowy, ale dobre, studyjne zdjęcie też czasem trzeba dopieścić w granicy rozsądku bo niektórych rzeczy nie da się zamaskować bądz usunąć pędzlem i światłem a przeszkadzają.

Edytowane przez Tyris
Czas edycji: 2012-03-15 o 09:21
Tyris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując