Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak poradzić sobie z bardzo niską samooceną?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-07-09, 20:06   #26
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Jak poradzić sobie z bardzo niską samooceną?

Powiem Ci, że mam bardzo podobnie. Ciągle się z kimś porównuję, zazdrosna to chyba o wszystkich jestem. To wywołuje u mnie też chory perfekcjonizm. Wszystkim wybaczam różne wpadki czy błędy, ale nie sobie, bo przecież ja muszę czymś nadrabiać to, że jestem gorsza.
Powoli, baaardzo powoli próbuję to zmieniać. Znalazłam swoją pasję i rozwijam ją ze wszystkich sił. I sobie tłumaczę "ok, ta laska jest śliczna, mądra, wszyscy ją uwielbiają, ale na bank nie pisze takich wierszy jak ja, nie ma takiej wyobraźni w pisaniu opowiadań" itp. Są rzeczy, które mogłam zmienić, np. 10 kg schudłam, zapuściłam ładne, zadbane włosy, ale powoli godzę się z tym, że nie mogę we wszystkim być naj.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując