Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-01-07, 06:59   #3423
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Mam do was pytanie, bo czuję się głupia w tym temacie.

Firma ma 2 wody micelarne o identycznych składach, tylko, że jedna jest do demakijażu, a druga dla dzieci do ciała. Kosmetyki natomiast różnią się składnikami aktywnymi. Jak to możliwe, że mają inne składniki aktywne skoro składy są takie same ?

Mógłby mi ktoś to łopatologicznie wytłumaczyć ?
Albo pomyłka albo chwyt marketingowy

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
Klolcia, stawiałabym na pomyłkę... może podaj linki? spróbujemy się doszukać składników aktywnych w INCI

---------- Dopisano o 21:43 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

a teraz mi powiedzcie, który filtr do jakiej cery się lepiej nada:

JMO spf 30:
Active Ingredients Purpose
Titanium Dioxide 7.5%..................... ..............Sunscreen
Zinc Oxide 5.0%..................... .......................Su nscreen

Inactive Ingredients
Aqua (water), aloe barbadensis (aloe vera) leaf juice,* capric caprylic triglycerides, ethyl hexyl palmitate, glyceryl stearate, glycerin, cetyl alcohol, jojoba oil,* shea butter,* panthenol, tocopherol acetate, allantoin, sodium pca, green tea extract,* magnesium aluminum silicate, hyaluronic acid, calendula extract,* ethyl hexyl glycerin, benzyl alcohol


Kimberly Sayer spf 30:
DEIONIZED WATER, ZINC OXIDE (MINERAL SUNBLOCK), TITANIUM DIOXIDE (MINERAL SUNBLOCK), SUNFLOWER SEED OIL, LECITHIN, SAFFLOWER SEED OIL, EMULSIFYING WAX (VEGETABLE), GLYCERIN, COCONUT OIL, ALOE VERA LEAF JUICE, SEA ALGAE EXTRACT, LEMON OIL, SHEA BUTTER, GREEN TEA, JOJOBA SEED OIL, TOCOPHERYL ACETATE (VITAMIN-E), EUCALYPTUS GLOBULUS LEAF OIL, XANTHUM GUM (VEGETABLE), BENYZL ALCOHOL (PLANT ALCOHOL PRESERVATIVE)
JMO- normalna w kierunku suchej lub dojrzałej
Kimberly- sucha lub dojrzała i sucha

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Składów na stronie internetowej nie ma, ale dostałam je od osoby z tej firmy. Jest taki skład obu wód:

Aqua, Citrus Aurantium Amara Flower Distillate*, Rosa Damascena Distillate*, Sodium Coco-glucoside Tartrate, Benzyl Alcohol, Sodium Benzoate, Aloe Barbadensis Leaf Extract*, Sweet Almond Oil Polyglyceryl-6 Esters, Lactic Acid, Linalool

W jednej składniki aktywne to: woda Visage Organiczna woda różana (Rose Flora), ekologiczny Aloes (Aloe Vera)

a w drugiej: Olej ze słodkich migdałów (Huile d´Amande Douce),
organiczna woda z kwiatu pomarańczy (Eau Florale de Fleur d´Oranger Bio)

Stężenia procentowe są takie same, bo też o to pytałam. Niestety Pani też nie mogła mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi składnikami aktywnymi. No i każda woda ma inne zastosowanie według tego producenta. Może ktoś jeszcze pomoże rozwikłać zagadkę ?

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-01-07 o 07:00
Korah jest offline Zgłoś do moderatora