Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-02-15, 08:47   #3859
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Myślę że dobrym pomysłem byłoby stosowanie na początek co drugi dzień (jak już zejdzie Ci to coś z twarzy), a potem stopniowe zwiększanie częstotliwości, oczywiście przy uważnej obserwacji cery. Ja teraz stosuję bez żadnych negatywnych objawów dwa razy dziennie tonik z 10% kwasu mlekowego (no, czasem mam podrażnienie, ale to przez dodatek 4% kwasu kojowego), a 1-2 razy w tygodniu peeling 30% kwasem. Łuszczę się dość mocno, ale widzę, ze kwas działa. Moja twarz wygląda już naprawdę nieźle po okołoświątecznym zaniedbaniu, kiedy to nie wzięłam kwasów ze sobą na czas wyjazdu do rodziców. Efektem mojego zapominalstwa był taki wygląd na początku stycznia -->
Ogólnie fajny kwas, bałam się, ze nie dla mnie przez tamtą reakcję skóry, ale teraz zdecydowanie się lubimy.
Oki, będę tak robić, dziękuję za rady
Czy miałaś może problem rozszerzonych porów? Jeśli tak, to czy mlekowy pomógł na nie?
I takie pytanie techniczne, co do peelingu. Czy mogę normalnie umyć twarz (używam dermedic emolient linum baby, olejek do kąpieli) czy lepsze zwykłe mydło czy może jeszcze alkohol, nałożyć kwas o odpowiednim stężeniu (może nawet zaczęłabym od 20%, ale to jak dłużej poużywam toniku) i mogę zneutralizować go roztworem wodorowęglanu sodu (tego używałam do normalizacji pH)? I potem co? Tylko woda, czy znowu umyć tym olejkiem do kąpieli?
A i czytałam, że generalnie przed peelingiem zaleca się stosowanie toniku przez 2 tygodnie, ale jak liczyć te dwa tygodnie? Dwa tygodnie jakbym używała codziennie? Czyli używając co drugi dzień, to peeling dopiero po 4 tygodniach?
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując