Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-15, 09:41   #3860
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Oki, będę tak robić, dziękuję za rady
Czy miałaś może problem rozszerzonych porów? Jeśli tak, to czy mlekowy pomógł na nie?
I takie pytanie techniczne, co do peelingu. Czy mogę normalnie umyć twarz (używam dermedic emolient linum baby, olejek do kąpieli) czy lepsze zwykłe mydło czy może jeszcze alkohol, nałożyć kwas o odpowiednim stężeniu (może nawet zaczęłabym od 20%, ale to jak dłużej poużywam toniku) i mogę zneutralizować go roztworem wodorowęglanu sodu (tego używałam do normalizacji pH)? I potem co? Tylko woda, czy znowu umyć tym olejkiem do kąpieli?
A i czytałam, że generalnie przed peelingiem zaleca się stosowanie toniku przez 2 tygodnie, ale jak liczyć te dwa tygodnie? Dwa tygodnie jakbym używała codziennie? Czyli używając co drugi dzień, to peeling dopiero po 4 tygodniach?
Peeling najlepiej zmywać mydłem, alkoholem traktuje się skórę PRZED. Niektórzy używają jako neutralizatora sody na twarz.
Po zmyciu robi się to samo co zawsze po umyciu twarzy, ale trzeba patrzeć na reakcję skóry, jak piecze czy jest czerwona, to się dorzuca coś ekstra, łagodzącego i tłustego.

2 tygodnie to znaczy codziennie, nie ma co kombinować i odliczać tego w inny sposób. To jest zresztą orientacyjnie podane, nie trzeba tego odliczać z kalendarzem, jeden czy dwa dni w tę czy inną stronę nie zrobi różnicy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując