Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - moja cera sie zmienia?:( nie umiem sobie z tym poradzic :/
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2004-01-17, 11:54   #29
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: Moja cera

Natalia-Kosana napisał(a):
> Mam strasznie tłustą i wrażliwą i suchą i alergiczną twarz (wiem, że to dziwnie brzmi).

obstawiam ze masz twarz wrażliwą tłustą, problemową i alergiczną ale nie suchą tylko odwodnioną ew wysuszoną.

> Na tydzień po oczyszczaniu już widać czarne kropki,
> szczególnie na nosku, mimo stosowania zaleconych przez dermatolog kremów na noc(Hascoderm i maść robiona o podobnych właściwościach).

a jakie wlasciwości ma ten krem i maść? jest cos nawilżającego czy tylko antyseptyczne i wysuszające?

> Owe zaskórniki czasem przechodzą w bzydkie paskudztwa, które wyglądają jak czerwone wzgórki napełnione ropa, wielkości ziarna siemienia lnianego. Buzia co chwilę jest zaczerwieniona i przesuszona (policzki) oraz tłusta i błyszcząca (nosek, bródka)

to masz cerę mieszaną witaj w klubie

> i wogóle wygląda nieciekawie. Myję ją wodą z mlekiem, a potem spłukuję wodą (jak zaleciła dermatolog), na dzień smaruje Hydranorme (zimą cała, latem policzki) oraz podkładem Unifiance.

a probowalas zmienic Hydranorme na cos bardziej nawilżającego? Moze ten krem jest dla Ciebie po prostu za slaby jesli o to chodzi. używasz jakichs maseczkek nawilzających? teraz jest tyle na rynku nawet dla osob z duzymi problemami i wrażliwą skórą ze naprawde mozna cos dla siebie wybrac

> Latem dochodzi Photoderm SPF 100.

Ja mam SPF100 SVR Sie przynajmniej nie blyszczy jak inne
> Mam skórę strasznie wrażliwą na słońce i prawie białą karnację.

> Raz w tygodniu stosuje peeling Eris (mechaniczny, seria 20).

to może spróbuj przestawic sie na enzymatyczny albo gommage? Przy wrażliwej, problemowej skorze mechaniczny chyba nie jest najbardziej wskazany bo po pierwzsze moze podrażniac a po drugie roznosić ropne niespodzianki po calej twarzy (kurde sorry ze to tak fatalnie ujelam i nie po polsku ale o 3.00 wrocilam do domu i wlasnie wstalam )
> Czasem smaruję sobie policzki kremem Iwostinu z wit. C+E na noc, którego próbki dostałam od dermatolog. Kosmetyczka też poleca mi zabieg tzw. multi-kation. Co mam robić, by mieć ładna i gładką cerę? I by zaskórniki nie pojawiały sie tak szybko?

A że glupio i off topic zapytam - badalas hormony? Bo w moim przypadku tez mialam kuracje dermatologiczną kilka lat temu z okladem, po czym poszlam do ginekologa i sie dowiedzialam ze moje problemy mialy podloże hormonalne, i ona szybciej moglaby mnie wyleczyć hormonami niż ja to wyleczylam (prawie - przed okresem tez co nieco sie pokazuje) z pomocą dermatologa
ps: czy bylas u jednego dermatologa i czy konsultowalas to co Ci powiedziala Twoja dermatolog? Zawsze warto - bo nie jest powiedziane że Twoja postawila wlasciwą diagnozę, tzn jesli chodzi o sposob leczenia

cmoki
mam nadzieje ze moje wypociny cos daly i powodzenia
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując