Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-11-02, 19:33   #4303
amandine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 52
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne...

Cytat:
Napisane przez ania*aneczka Pokaż wiadomość
Amandine, to i ja odpowiem na Twoje pytanie,chociaż nie udzielam się aktywnie w tym wątku. Jestem 5 miesięcy po kuracji trwającej 8 miesięcy. Łączna dawka to ok.123mg/kg masy ciała. Obecnie buzia bez większych zmian, ale pojawiają mi się ciągle drobne krostki, które dosyć szybko znikają. Bez zaskórników, wydzielanie sebum w normie (na pewno większe niż podczas kuracji, ale daleko do łojotoku, który miałam przed leczeniem).
Moja pielęgnacja obecnie wygląda następująco:
- na dzień: od czasu do czasu krem La Roche Posay Hydraphase XL Legere (posądzam go o zapychanie, więc coraz rzadziej używam); z filtrami
- na noc: krem z Rossmana dla dzieci Babydream;
- mycie twarzy: Physiogel. Ze względu na jego łagodną formę mycia- resztki makijażu zmywam tonikiem ogórkowym Ziaja
- zmiany miejscowe: Isotrex, Locacid, pasta cynkowa, Sudocrem
- inne: woda termalna Avene, maseczka aspirynowa, maseczka algowa (nawilżająca), od czasu do czasu delikatny peeling, hialuron.

Najważniejsze po kuracji to przede wszystkim nawilżanie, nawilżanie, nawilżanie. Bo sucha skóra= ponowne wzmożone wydzielanie sebum= łojotok= powrót trądziku.
ania*aneczka, dzieki za rady o niektorych kosmetykach co pisalas, cos tam kiedys czytalam ale niestety nie wszystkie mialam okazje przetestowac, ale .....woda termalna Avene super; maseczka aspirynowa przed kuracja pomagala, wiec mozliwe ze po tez nie zawiedzie, o ile bedzie potrzeba jej stosowania; maseczka algowa brzmi zachecajaco podobnie jak ten krem babydream wyjatek stanowi zel do mycia twarzy Physiogel - ze wzgledu na dobre opinie kupilam go juz na samym poczatku kuracji, niestety w moim przypadku sie nie sprawdzil - po prostu sie nie polubilismy w przeciwienstwie do wody miceralnej Biodermy, ktora uwielbiam - mam nadzieje ze po kuracji bedzie mi dalej sluzyla a co do zapychania - jedna z moich obaw jest wslasnie ta ze kremy po kuracji moga to robic
amandine jest offline Zgłoś do moderatora