Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czym się różni uroda słowiańska od nordyckiej (aryjskiej)?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-18, 14:00   #28
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Czym się różni uroda słowiańska od nordyckiej (aryjskiej)?

Cytat:
Napisane przez flowerpower33 Pokaż wiadomość
Bo myślałam ze wy coś więcej wiecie w tym temacie..ja tylko takie podstawy...

prosze bardzo 'leniuszku' http://pl.wikipedia.org/wiki/Typ_halsztacko-nordycki
wiem, co nie co na ten temat, mialam w tym semestrze antropologie -oczywiscie nie uznaje sie za eksperta, ale co nie co wynioslam z tych wykladow. no i temat mnie zainteresowal

powtarzam raz jeszcze, typy mozna poznac, po kosccu (czaszka najlepiej), a rase po kolorze skory i charakterystycznych ukladach fald i chrzastek (jak u azjatow przerosnieta faldka, ta nad okiem. To ze ktos jest wysoki, ma niebieskie oczy czy czarne wlosy, nie czyni go ani typem nordyckim czy jakims innym.
typ nie jest rowny rasie, wlasnie miedzy innymi hitler polaczyl ze soba te slowa, nieslusznie; to tak na marginesie. typy halsztacko-nordyckie (patrz link) wystepuja nawet w dalekim Afganistanie. Wniosek jest taki, ze ludzie sa tak wymieszami jesli chodzi o typologie antropologiczna, ze w Srodkowej Europie nie uraczysz tego czystego typu.

A juz tak calkowicie offtopujac, 'slowianie' to kryterium lingwistyczne i bardziej kulturowe, a nie rownoznaczne z typologia antropologiczna. NIE MA CZEGOS TAKIEGO JAK TYP SLOWIANSKI. -to nie krzyk, to podkreslenie

takze uwazam, ze grupa Slowian, moze nalezec do typu danubian, czyli proto-nordyckiego.
W kazdym razie to jest temat rzeka i bez swojego wlasnego wkladu w szukaniu informacji, niewiele sie dowiesz.

Edytowane przez Ankalime
Czas edycji: 2009-01-18 o 14:02
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora