Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak określić porowatość włosów?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-05-20, 18:26   #390
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez Jachna Pokaż wiadomość
Witam, bardzo proszę o określenie jakie mam włosy, z góry dziękuję
1. Jak długo schną Twoje włosy? 1-2.5h, szybciej z przodu, dłużej z tyłu głowy, szybciej na końcach, dłużej przy skórze
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie, szybko łapią wilgoć z powietrza i wtedy ładnie się skręcają
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Wraca dosyć szybko
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Od razu po umyciu, myję codziennie rano, na drugi dzień są oklapnięte
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak, są bardzo podatne na kręcenie, siła skrętu zależy od użytych kosmetyków, na czubku głowy jednak są raczej proste lub lekko falowane
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Tracą, robią się gładsze, bardziej lśniące, ale końcówki po rozczesaniu się puszą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Odkąd zaczęłam o nie świadomie dbać lubię rozpuszczone. Dawniej ciągle wiązałam, bo mam cienkie, falowane włosy i nie wyglądały najlepiej.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Moje końcówki są dość suche, ale miękkie, wystarczy kropla serum biovaxu i są śliskie i nawilżone
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Bardzo dawno temu miałam raz trwałą, dwa razy farbowałam, ostatnio we wrześniu ubiegłego roku. W zeszłym roku miałam krótkie, które prostowałam, od lutego tego roku prostowałam chyba z raz lub dwa. Ponieważ myję je codziennie to podsuszam je suszarką, letnim bądź zimnym powietrzem, ale zawsze po umyciu schną same
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Myję codziennie więc nie mam z tym większych problemów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? Od niedawna zwracam uwagę na to, jak moje włosy reagują na różne specyfiki więc trudno powiedzieć
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Zawsze dodatkiem do szamponu (z sls niestety) była odżywka, nie nakładana jednak po każdym myciu. Od lutego tego roku zaczęłam: nakładać olejek Bhringraj 2x w tyg., myć szamponem z sls 1x w tyg.(gliss kur marrakesh oil & coconut), w pozostałe dni na zmianę szampon biovax latte, płyn facelle, odżywka wen chaz dean; po każdym myciu nakładać odżywki (Neutrogena Triple Moisture Professional Daily Deep Conditioner Professional , balsam na brzozowym propolisie, garnier avokado i masło karite, żel lniany; raz w tyg. po umyciu szamponem z sls nakładam maskę biovax intensywnie regenerująca do włosów słabych i wypadających lub kallos latte). Raz też laminowałam je żelatyną, po tym zabiegu były gładkie i lśniące ale końcówki przesuszone więc na razie się skończyło
Średnia porowatość
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując