Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nowy kierunek studiów w wieku 24 lat?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-09, 19:28   #12
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Nowy kierunek studiów w wieku 24 lat?

Cytat:
Napisane przez InVain Pokaż wiadomość
Pomyślałam też, żeby nie marnować czasu i zacząć studia drugiego stopnia niestacjonarne na kierunku budownictwo, zastanawiam sie tylko czy po skończonych studiach inżynierskich z gospodarki przestrzennej będzie to możliwe? Teoretycznie według systemu bolońskiego jest to do ,,zrobienia" z tym że nie wiem czy uda mi się nadgonić w tak krótkim czasie różnice programowe, jednocześnie chodząc do pracy...
Mogg, może doradziłabyś na co zwrócić uwagę podczas już ewentualnego studiowania budownictwa? Modelowania w 3D, ogarnięcia jakiegoś konkretnego programu czy któremu przedmiotowi poświęcić więcej uwagi? Z góry dzięki
Hej dopiero zauważyłam że pisałaś.
To wszystko zależy którś ze specjalności wybierzesz.

Szczerze powiedziawszy ja np. nie miałam w ogóle dróg w 3d ( Autocad Civil) a projekty drogowe wykonywaliśmy na programie którego nikt nie używa . Tak naprawdę studia dały mi podstawę tj. umiem posłużyć się ( w mom przypadku) niweletą. Nazwać poszczególne jej elementy oraz je odczytać.
Jednak tak naprawdę tego JAK wykonywać zawód nauczyłam się w pracy dopiero. Na nic 5 w indeksie, praca inż i mgr na 5. Nikt na to nie zwrócił uwagi liczy się doświadczenie.
Studia zdecydowanie lepiej przygotowują do projektowania niż wykonawstwa.
Ciężko mi się odnieść do konstrukcji czy technologi lub motów. Mogę mówić tylko o swojej specjalności.
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując