Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - wspólny wyjazd do pracy ( Anglia )
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-11-25, 11:23   #7
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: wspólny wyjazd do pracy ( Anglia )

Cytat:
Napisane przez omego20 Pokaż wiadomość
Przeciwnie nie jestem osobą, która buja w obłokach i nie zamierzam nikogo przekonywać do bajkowego życia.

Nie zamierzam jechać w ciemno ! więc kolejny wasz argument odpada

Macie rację, że pewnych, rzeczy nie doliczyłem jak np transport do miejsca pracy, ale nie będę wypisywał wszystkich wydatków bo bym musiał zrobić listę na 2 strony

" Telefon,internet " , " 280f za pokój to mało " - albo nie byliście nigdy w Anglii, albo macie bardzo pesymistyczne podejście i tylko zniechęcacie ludzi, nie wiem po co się wypowiadacie skoro nie macie pojęcia ?

"pasta,mydło,szampon" nie wiem jak Ty, ale ja codziennie nie kupuje tych rzeczy, spokojnie starczą na tydzień/dwa conajmniej, więc nie wiem gdzie widzisz problem

Podałem cenę ŚREDNIĄ wliczając rachunki w to ( +internet ) , są ceny wyższe, jak i z łatwością znajdziesz niższe ! można wynająć również pokój 2 os, wtedy cena wyniesie zaledwie 140 funtów ! wystarczy przejrzeć ogłoszenia w internecie i przestać się wymądrzać ..

do Pani z Londynu, jeśli uważasz, że 200 funtów na jedzenie nie starczy to nie wiem gdzie Ty robisz zakupy, wystarczy w zasadzie 20 funtów tygodniowo, aby dać sobie radę ..
poza tym wiadomo, że w stolicy życie jest zdecydowanie droższe, a ja nie powiedziałem, że akurat tam się kieruję

ostatnią sprawą jest wynagrodzenie, wiadomo, że jak ktoś się decyduje na wyjazd to robi jak najwięcej godzin może, soboty, czasem niedziele i nie jest powiedziane, że za najniższą możliwą stawkę!
Dlatego nie wymieniałem wszystkich wydatków, ponieważ to się automatycznie zrówna

i nie podawajcie przykładów podróż z lotniska 20f, bo przed wyjazdem trzeba się zabezpieczyć finansowo, wiadomo, że z niczym tam nie pojedziesz ! więc te koszty w ógole nie liczę

nie zamierzam się kłócić, tylko nie chce, żeby mnie oczerniano, mimo, że mam dobre intencje i nie próbuję od nikogo wyłudzić żadnych pieniędzy, pozdrawiam wszystkich


Czegoś tu nie rozumiem.
Niby wiesz o czym piszesz i wykłócasz się z ludźmi, którzy tu mieszkają (że niby masz rację), a z drugiej strony nie chcesz jechać sam... (ktoś kto ma taaaaaką wiedzę nie miałby z tym problemu).





Wiele jak dziewczyny pisza od regionu.
Nie mieszkam w Londynie.
U nas pokój: kosztuje jakieś 240- 400 miesięcznie (te droższe może i mają jakiś nędzny internet wliczony).


Potrzebujesz telefonu: to też jest wydatek, pewnie na kartę, więc to sobie można samemu decydować ile się wyda.
Na początek najtańszy telefon w niekoniecznie najtańszej taryfie jakieś:
7 funtów (ale trzeba na poczatek doładować, by dostać telefon w tej cenie).


Szukając pracy potrzebujesz transportu. U nas bilet autobusowy kosztuje jakieś 1.60- 1.80 w jedną stronę, dzienny 3.20 (jednak akceptuje go tylko jedena firma transportowa).


W Lidlu można się wyżywić dość tanio, o ile jesz tzw. puszki.
Byle nie za długo: bo zdrowie podupadnie i wcale ekonomiczniej nei wyjdzie.



Koszty na początku to dodatkowo: drukowanie CV, aplikacji itd.




Co do ilości przepracowanych godzin: nie bądź tak pewny siebie.
Istnieje coś takiego jak podatek dochodowy i jak sama nazwa wskazuje zalezy od tego ile zarobisz.
BTW na początku płacisz wyzszy podatek, nim dopełnisz formalności.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując