Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wycięcie woreczka żółciowego i ogromny strach...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-01-30, 20:29   #6
enchant
Raczkowanie
 
Avatar enchant
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 288
Dot.: Wycięcie woreczka żółciowego i ogromny strach...

Ci z problemami to zazwyczaj osoby lekceważące dietę po operacji albo mające już inne dolegliwości przed, poza tym w zależności od wieku i charakteru też różnie się reaguje W dzisiejszych czasach ten zabieg jest naprawdę formalnością.
Przyjęli mnie rano, na czczo, na dzień dobry zrobili badania krwi, założyli wenflon a anestezjolog porozmawiał ze mną o tym, czy jestem na coś uczulona, czy miałam już narkozy, jak na nie reagowałam, zapytał, czy powinien coś jeszcze wiedzieć etc. Potem zaprowadzono mnie na salę, gdzie miałam leżeć po zabiegu. Zostawiłam tam swoje rzeczy bo dostałam koszulę szpitalną na zabieg, w którą się przebrałam. Około 12 przyszła po mnie piguła, która zabrała mnie na salę przedoperacyjną, tam się położyłam na łóżku, dostałam zastrzyk w wenflon i odjechałam w trakcie rozmowy z pigułą Obudziłam się w tym samym miejscu i jedyne, co pamiętam to było mi cholernie zimno. Zawieźli mnie na salę, gdzie spędziłam kolejną dobę. Nie miałam żadnych powikłań a leki przeciwbólowe były podawane w odpowiednim czasie. Pierwszy tydzień musiałam się pilnować, bo goiły się ranki od laparoskopu. Nie było łatwo, bo córa ciągle chciała na ręce Dzisiaj muszę szukać śladów na brzuchu, bo blizny tak się ładnie zagoiły i kolorystycznie wtopiły się w skórę.
Koleżanka miała całkiem niedawno zabieg i u niej był problem, bo z ranek sączyła jej się ropa ale to tylko dlatego, że lekarze przeczyli u niej jakąś kwestię zdrowotną i dostała po zabiegu nie tę kroplówkę co trzeba, przez co zamiast wyjść po dobie spędziła w szpitalu prawie tydzień ale i tak nie narzeka Co więcej, cholera jedna nie trzyma diety i czasem marudzi, jak zje coś z majonezem.
Nie ma co panikować, laparoskopia nie gryzie, narkoza też nie jest straszna. Poza tym tu nie chodzi o trzymanie się potem przez całe życie ścisłej diety ale rozsądek w podejściu do jedzenia. Trzymaj się, będzie ok
enchant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując