Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-11-09, 15:40   #514
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez rudzitsu Pokaż wiadomość
Dostałam paczkę z mazideł. Kupiłam:
-kwas migdałowy
-niacynamid
-kwas hialuronowy
-optiphen plus
-polysorbate 80
Zamierzam zrobić sobie m.in serum z wit. B3. Wiecie jakie powinno mieć ph? W mazidłach nie ma podanego ph niacynamidu.
Mam też pytanie troche off topic, ale chyba nie ma sensu zakładać oddzielnego wątku. W jakiejś gazecie czytałam, że nie ma potrzeby używania niektórych kosmetyków w młodym wieku, bo skóra bierze tylko to, czego jpotrzebuje. Czy więc jako osoba 22 letnia (i skórą raczej w podobnym wieku) mam używać antyoksydantów licząc, że będzie to już profilaktyka przecizmarszczkowa (po to kupiłam ten niacynamid) czy może nie ma to jeszcze większego sensu?
To ma sens i to będzie dobra profilaktyka przeciwzmarszczowa. Łatwiej jest opóźnić pojawienie się zmarszczek niż je potem likwidować.
Kiedyś taka barierą, od której należało zacząć bardziej dbać o skórę było 25 lat (już nie wspomnę o czasach, kiedy to było 35 lat). Teraz widze, że ten wiek się obniża, bo mamy większe tempo życia, większe zanieczyszczenie środowiska, jemy coraz więcej wysoko przetworzonej żywności. To wszystko ma wpływ na wygląd.
Także 22 lata to akurat, żeby zacząć używac antyoksydantów.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora