Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zakupy na Ebay
Wątek: Zakupy na Ebay
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-10-10, 16:24   #618
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Zakupy na Ebay

Dziewczyny mam kilka pytań.
Zamówiłam sobie kosmetyk na początku września. Zwykle przesyłki z Chin docierały do mnie w ok 10-14 dni. Tym razem dostawca miał napisane, że czas dotarcia to 3-5 tygodni. Sądziłam, że to tylko tak napisane, a dotrze wcześniej. Jednak nie mam jej do teraz. W poniedziałek pisałam już do sprzedającego (pomimo, że pisało by odzywać się po 5 tygodniach). Wolałam dać znać wcześniej. Kazano mi czekać. Tylko, że już straciłam nadzieję...
Przesyłka była niewiele warta, dlatego też nie mam jakiegoś wielkiego strachu, że nie dotarła i straciłam kasę. Z drugiej strony, nie dostałam przesyłki więc zwrot mi się należy.

Pytanie brzmi:
Czy jeśli za 10 dni nie dotrze przesyłka, mam otwierać jakiś spór? Kiedyś, kilka lat temu zaginęła mi przesyłka i nie pamiętam co robiłam, czy po prostu sprzedawca mi oddał kasę po mailu.
Obiło mi się o uszy, że spór do Paypal (może źle to ujęłam, ale wiadomo o co chodzi) można otwierać do miesiąca..? Czyli u mnie już by to przepadło, bo miesiąc minął wczoraj. A ja mam czekać jeszcze...
Czuję, że sprzedawca będzie chciał wysłać jeszcze raz, ale skąd mam mieć pewnośc, że to zrobi? Trochę załuję, że nie kupiłam od sprawdzonego, tylko od innego...

Czy jeśli kwota jest niewielka to lepiej sobie darować całej sprawy...?


Byłabym wdzięczna za szczegółowe pokierowanie
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując