Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Chorwacja - zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2004-04-23, 16:59   #23
AniaGO
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 47
GG do AniaGO
Re: Chorwacja

Uwielbiam Chorwację, byłam tam dwa razy, raz na Istrii i raz na Makarskiej- w podróży poślubnej. Gdybym tylko miała taką możliwość to bym się tam przeprowadziła. Jest cudnie. Najlepiej się zwiedza Chorwacje samochodem bo jest tyle pięknych miejsc, zakątków, uliczek. Chorwaci są bardzo sympatyczni, otwarci, gościnni. Zwiedziliśmy z mężem większość Chorwackich miejscowości, a Dubrownik polecam szczególnie i nie mogę zrozumieć jak można było chcieć zniszczyć takie piękne miasto.
Jeżeli lubisz ciepło (naprawdę gorąco) to w lipcu i sierpniu są tam najwyższe temperatury, równie ciepło ale nie tak upalnie jest we wrześniu i zdecydowanie jest taniej. Za pierwszym razem pojechaliśmy do hotelu z wyżywieniem, następnym razem wybraliśmy penstjonat z kuchnią, tarasem, klimatyzacją. I to był strzał w dziesiątkę. Jak dla nas lubiących wycieczki powroty na posiłki do hotelu były dość uciążliwe. A w pensjonacie sama decydujesz o której godzinie chcesz jeść, a gotowanie (coś na szybko) naprawdę nie zabiera dużo czasu.
Ze sobą wzieliśmy suchy prowiant, makarony, ryż, sosy w torebkach, itd. Zresztą tam jest dużo sklepów i można robić zakupy na miejscu. Sama podróż też jest fajna, my jak jechaliśmy do Chorwacji i wdrodze powrotnej zatrzymywaliśmy się na noc już w sprawdzonym zajeździe na Słowenii niedaleko jeziora Bled (przepiękne miejsce).
Ach rozmarzyłam się i zadroszczę Ci, że tam pojedziesz bo ja w tym roku nie dam rady ale może w przyszłym mi się uda. Życzę Ci pięknych wspomnień.
AniaGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując