Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-12-13, 07:55   #931
anu
Raczkowanie
 
Avatar anu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 147
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Oto co mi napisała farmaceutka:

Cytat:
W "trakcie posiłku" obejmuje również pół godziny po posiłku, najlepiej jest wg mnie brać bezpośrednio po, bez sensu przerywać sobie obiadu, przecież w żołądku i tak wszystko się wymiesza.

Natomiast prawdą jest, że izotretynoina lepiej wchłania się z pokarmem i najlepiej bogatym w tłuszcze, tak jak pisałaś, ze względu na to, że jest rozpuszczalna w tłuszczach. No związane jest to z tym, że jak wiadomo, tłuszcz z wodą się nie miesza, dlatego, żeby tłuszcze (a wraz z nimi rozpuszczalne w nich składniki) mogły się wchłonąć, musi ruszyć cały motor trawienia z wydzieleniem enzymów i przede wszystkim soli żółciowych, któe to ułatwiają. W ogóle wszelkie takie witaminowe suplementy, tran powinno się przyjmować z posiłkiem. Znalazłam dane, wg których izotretynoina przyjmowana na pusty żołądek osiąga nawet 3krotnie niższe max stężenie, niż z posiłkiem. Ona oczywiście trochę się wchłonie, ale może nie osiągnąć "stężenia terapeutycznego".
A teraz idę na śniadanie

Edytowane przez anu
Czas edycji: 2012-12-13 o 08:38
anu jest offline Zgłoś do moderatora