Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - nocnikowanie 3,5 latka
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-01-27, 12:45   #11
agniesz_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 31
Dot.: nocnikowanie 3,5 latka

Zmieniłabym psychologa. Ogólnie zasada odpieluchowania jest taka, ze zdejmuje się pieluchę na weekend i jesli dziecko nie załapie o co chodzi, zakłada się pieluchę i nastepna próba za 6 tygodni. Ponieważ dziecko ma już ponad 3 lata, zdjęłabym pieluchę na stałe. Ja tak zrobiłam. Też mieliśmy problem. Mój synek nie chciał sikać do nocnika, wolał oczywiście pampersa. Zrobilismy kilka weekendów bez pieluchy, ale bez skutku. Ponieważ miał już prawie 3 lata i od września miał iść do przedszkola, w maju zdjełam pampersa. Było ciepło, więc na dwór też wychodził bez pieluchy, gdy chciał siku, to po prostu sikał. Teraz pogoda raczej temu nie sprzyja. Myslę, że trzeba zdjąć pieluchę Twojemu synkowi. Zakładać tylko na noc. Nic na siłę, mam nadzieję, że samo przyjdzie. Mój szybko załapał. Z kupą był wiekszy problem, miałam stresa jak szedł do przedszkola, ale też w końcu nauczył się. Moim zdaniem Twój synek jest bardzo wrażliwy. Więc spokojem i cierpliwością osiągniecie cel. I inny psycholog, jeśli jest jeszcze potrzeba .
agniesz_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując