Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Do anorektyczek, którym udało się wyjść z choroby.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-07-17, 07:46   #2
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Do anorektyczek, którym udało się wyjść z choroby.

Cytat:
Napisane przez Salvatorexd Pokaż wiadomość
'Witam ! Nie wiem czy taki wątek już się gdzieś pojawił...
No cóż. Zacznijmy od samego początku. Mam 15 lat,ok 167 cm wzrostu i ważę xkg. Od roku zmagam się z anoreksją. W ciągu dwóch miesięcy schudłam 10 kg, z x do x... Oczywiście zatrzymała mi się miesiączka. Nie miałam jej ok 8 miesięcy. W maju miałam wizytę u ginekologa. Przepisano mi tabletki hormonalne na wywołanie okresu. Udało się. Po wizycie przez ok 2 miesiące nie cwiczylam, ponieważ moim celem stało się przytycie. Jednak znów zaczęłam ćwiczyć przed wyjazdem nad morze. Obecnie już skończyłam te tabletki hormonalne. Martwię się, że okres już się nie pojawi... Po za tym znów cwicze, jeżdżę pół godziny na rowerku stacjonarnym, ruszam się na dworze m.in gram w siatkówkę czy w nożną. Po co ćwiczysz? Wieczorem wykonuję dosłownie kilka lekkich ćwiczeń na poszczególne części ciała. We wtorek wybieram się do dietetyka. Liczę na jakąś dobrą dietę wysokokaloryczna. Chcę przytyc, ale bardzo się tego boję. Wiem, że muszę. Przede wszystkim dla zdrowia. Nie potrafię jednak zmuszać się do jedzenia.A jak dostaniesz ułożoną dietę od dietetyka to nagle będziesz potrafiła się do tego przekonać? Czasem jest mi bardzo ciężko. Jak każdemu (i nie mam tu na myśli tylko anorektyków).Nawet nie mam przyjaciółki, z którą mogłabym o tym porozmawiać...
Mam kilka pytań do anorektyczek, które wyszły z tego bagna ( chodzi mi o dziewczyny, które miały wagę zbliżoną do mojej, nie o te, które ważyły 30 parę kg, bo to zupełnie inna sytuacja. Pozwolę sobie zadać te pytania : :

To może najpierw ja, ok?
1. A co to znazy, że 'wyszły z tego bagna'?
2. I w czym ta sytuacja jest taka zgoła odmienna?
3.Czego oczekujesz po odpowiedziach na te pytania?


1. Czy zrezygnowalyscie z ćwiczeń ?
2. Jak dużo musialyscie jeść ?
3. Jak radzilyscie sobie z bezsilnoscia?
4. Czy udało wam się w pełni zaakceptować nowe ciało?
5.. Czy obyło się bez pomocy terapeuty ?
6. Czy ktoś udzielał wam wsparcia ?

Nie wiem ile, co oraz w jakich ilościach jeść. Mój wczorajszy jadlospis :

śniadanie mała miseczka -> co najmniej duża lub coś do tegomleka 2% z platkami kukurydzianymi -> syf; generalnie radziłabym zjeść coś bardziej wartościowego + zdecydowanie większa porcja!

II śniadanie jogurt jogobella gruszkowy -> od czasu do czasu może być, choć lepiej jogurt naturalny + gruszka, a do tego jakieś orzechy/ migdały/ pestki/ sezami bułka białalekkostrawna ale + masło, szynka, warzywa

obiad pół woreczka ryżu białego z kurczakiem i sosem słodko. kwaśnym
tu ciężko coś powiedzieć, ale rodzice pewnie pilnowali więc porcja ok; tylko przydałyby się do tego dodatkowe warzywa!

kolacja dwie parówki -> zwykle to syf; już lepiej jakieś kiełbaski, dwie bułki z masłem, trochę. ketchupu i musztardy (mama kazała mi tyle zjeść ).

To chyba zdecydowanie za mało ?? A jak napiszę, że tak to zaczniesz jeść więcej? A żeby się przekoanać wejdź w wątek Nasze Codzienne jadłospisy i zobacz jadłospisy dziewczyn z przytycia z poprzednich części, np. NoraGrey i inne dobrze oceniane Szkoda, że kompletnie nie potrafię pozbyć się tych okropnych wyrzutów sumienia po zjedzeniu czegokolwiek?? Wam się to udawało, nadal udaje ? Macie jakieś sposoby na wyrzuty ?
BARDZO PROSZĘ O RADY, POMOC, PONIEWAŻ SAMA NIE DAJĘ SOBIE RADY A szukałaś pomocy u psychologa/psychiatry? Chodzisz na terapię?... Chciałam jeszcze zapytać ile kcal może mieć nutridrink?Po pierwsze , po drugie najlepiej jakbyś tego jednak nie sprawdzała
up.

Edytowane przez blax5
Czas edycji: 2013-07-17 o 07:52
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując