Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Cz. XV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-12-02, 12:59   #4739
Kotka17
Zakorzenienie
 
Avatar Kotka17
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Okolice Bolesławca (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 3 586
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Cz. XV

Cytat:
Napisane przez blond bunny Pokaż wiadomość
a czy wiekszy piesek moze chodzic w szelkach? w czym pies bardziej ciagnie w szelkach czy obrozy w sensie w czym jest wieksza wladza nad nim jak dobrac szelki? psa sie mierzy pod pachami i wokol szyi? ja juz myslalam nad kolczatka dla loli ale mi jej szkoda tylko czasem juz sily nie mam jak mnie szarpie na spacerze a to leci za psem, za golebiem... raz mnie przewrocila i nie naucze jej chodzic przy nodze- bo mam automatyczna smycz inne sa dla mnie niewygodne poza tym nie podoba mi sie pies co idzie tuz przy nodze jak niewolnik. tylko moglaby latac wkolo mnie i nie szarpac na chama

najczesciej pieski juz pol roczne nie maja klopotu z czystoscia- bo sa uczone przez pierwszych wlascicieli w rodzinnym domku... przeciez nikt kto psy oddaje/sprzedaje nie daje im bezkarnie szczac w domu wiec jakies podstawy juz maja, poza tym im wiekszy pies wiekowo tym rozumniejszy i szybciej lapie... nie oszukujmy sie ale pies 2-4 miesieczny to jak niemowle i ciezko by do niego cos doszlo.
lolka miala ok 4-5 mcy jak ja wzielam z ulicy i w tydzien miala nauke czystosci opanowana perfekt. nalala zaledwie kilka razy a i to nie co dzien w domu, a kupa byla tylko raz nie liczac ostatniego wypadku po kosciach... z tym ze ja z nia bylam ten tydzien non-stop i co sie krecila reagowalam biegiem na dwor.
na pewno masz ciezej bo nie ma cie kilka godzin dziennie i psiak sie uwstecznia- nawet jak raz zalapie i naleje na gazety a potem naleje bo cie nie ma gdziekolwiek to nie pamieta ze ma chciec na dwor, czy w miejsce gazet np. w lazience. po serii kilku razy z sukcesem pies juz wie ze ma isc na dwor- na gazete. mozesz tez zostawiac na kupce swiezych gazet, pieluch, szmat- byle miekkie bylo- jedna przesikana zeby byl zapach- jak wyschnie juz nie smierdzi wiec nie zasmrodzisz domu a ona bedzie czula ze tu zapach jej kibla. psy lubia robic w jedno miejsce- np. lolka ma tylko kilka miejsc na dworze gdzie kupa
poza tym za pozno reagujesz- jak juz leje i ja lapiesz to nie nies jej na gazety tylko krzyknij i klasnij w rece zeby wiedziala ze zle robi.
a jak widzisz ze wstala ze spania to od razu na rece i na trawe na dwor, albo na gazety-pachnace choc troszke siurkami. grunt by gazety byly tylko w jednym, stalym miejscu w domu a nie w kilku bo wtedy robi gdzie popadnie.
ja wiem ze ty nie wychodzisz bo sie boisz ze zachoruje, ale ja bym probowala chocby miala lac pod drzwiami klatki...
ja nie uczylam robic w domu a potem na dworze- moze dlatego szybciej zalapala a tak pies zglupieje- bo dopiero co sie nauczyl na gazety to juz gonia go na dwor... takie moje zdanie. lolka tez szczepien nie miala i nic sie nie stalo. do tej pory na zakazne szczepiona nie byla i nie bedzie...
jak cos sie ma stac- zachoruje- to sie stanie chocbys dmuchala na nia, pamietaj o tym...
bunny kochana ja wiem ze lepiej by było nauczyć odrazu na dwór ...tylko ze we wtorek zabieg,wiec nie ma sensu wprowadzać zmian, bo po zabiegu to nie wyprowadzania minimum 2 tyg wiec to bez sensu tyle co ratują mnie maty
a co do kolczatki to dobry pomysł, ja na tym dwa psy wychowalam, tak ze nie ciągly nic, na początku ze dwa razy i zauważyły ze je kłuje to spokuj był,a po czasie zamieniłam na szelki i pies ! cud nie ciągną nic

Cytat:
Napisane przez xLADYx Pokaż wiadomość
dziękuję
kozaki są zeszłoroczne z allegro licytowane jakoś 120zł chyba
fajne

Cytat:
Napisane przez blond bunny Pokaż wiadomość
solanka czyli ciepla woda z sola- nie goraca!
robisz w szklance cieplej wody lyzeczka soli i pluczesz gardlo odchylajac glowe i gulgajac i wypluwasz i tak po lyczku.
kilka razy na dzien- odkaza i lagodzi bol ale tylko na chwile.
do tego i tak potrzebne proszki na gardlo.
kiedyś płukałam takim czymś ale gargarin sie nazywał czy coś takiego i był świetny
__________________
ALFAPARF EVOLUTION CUBE 11.21 + utleniacz 12%
szampon dermena
vitapil
odżywianie włosków
Kotka17 jest offline Zgłoś do moderatora