Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Z którym stopniem trądziku się borykacie?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-09-30, 12:18   #32
lavenda87
Raczkowanie
 
Avatar lavenda87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Dąbrowa G.
Wiadomości: 121
Dot.: Z którym stopniem trądziku się borykacie?

U mnie występuje pierwszy stopień, drugi przerabiałam dawno temu, wyleczyłam.
Wydaje mi się, że to, że nie wyskakują mi żadne niespodzianki, to też zasługa pigułek, bo sugerowałam mojemu lekarzowi, że po niektórych dostaję mega wysypu (tak miałam po Kontracepcie, moja twarz wyglądała koszmarnie), dlatego przepisał mi takie, które ponoć pozytywnie wpływają na cerę...

Na zaskórniki i rozszerzone pory używam Atrederm, Effaclar Duo w moim przypadku niewiele zrobił. Owszem, ilość zaskórników odrobinę zmalało, ale nie takiego efektu oczekiwałam.

Ratunek dla siebie widzę już tylko w retinoidach - nie wiem co używać, co zapycha... Codziennie rano i wieczorem przecierałam twarz płynem złuszczającym Clinique. Demakijaż - ściereczka muślinowa. 1-2 razy w tygodniu albo peeling z kwasem migdałowym, albo mechaniczny. Dołączyłam Effaclar Duo - a zaskórniki jak były tak zostawały... Po mechanicznym oczyszczaniu było trochę spokoju, więc myślałam, że skoro oczyszczam, złuszczam i w ogóle nie powrócą - aha, marzenia ściętej głowy...
lavenda87 jest offline Zgłoś do moderatora