Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-10-24, 13:09   #557
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-) ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
Mój uparty tatuś kaze mi stosować olejek jałowcowy, bo gdzieś zasłyszał, że pomaga na trądzik. Pogooglałam trochę, że faktycznie on może pomóc ale nie wiem czy akurat na tę moja postać- skra tłusta i białe podskórne grudki (większe i mniejsze), ropnych zmian prawie nie mam, chyba, że mnei coś zapcha z zaskórnikami sobie radzę brevoxylem. Po poierwsze to nie wiem jak z tego zrobić tonik (jakie proporcje i z czym wymieszać) a po drugie to czy t o w ogóle ma sens? Kiedyś używałam drogeryjnych kosmetyków z olejkieh herbacianym w składzie ale jakoś nie szczególnie to wspominam, tan żadnych efektów.
Pomóżcie jeśli możecie
Spróbuj, olejki rzeczywiście pomagają na problemy skórne, a jałowcowy jest jednym z nich. Ma zresztą bardzo ładny, żywiczny zapach. Możesz go stosować w mieszance z jakimś innym olejkiem, np. dobrze komponuje się z cytrynowym, limonkowym, pomarańczowym, grejfrutowym. Ja zwykle daję ok. 25 kropelek olejku na 100 ml wody, naparu z ziół (rumianek, nagietek, szałwia) albo hydrolatu, ale radziłabym Ci zacząć od trochę mniejszych stężeń, np. od 12-15 kropli. I koniecznie zrób próbę uczuleniową, żeby nie narobić sobie niepotrzebnych kłopotów. Inny sposób stosowania olejków eterycznych to mieszanie ich z olejami bazowymi (5-6 kropelek na 10 ml oleju roślinnego) - polecam też wątek o olejach i hydrolatach. Powodzenia!
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując