Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-25, 19:59   #2604
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez smerffie Pokaż wiadomość
przychodze z prosba o porade.☠
od stycznia biore novothyral, dostalam od lekarza prywatnie, bo pomimo euthyroxu 125 tsh albo bylo bardzo niskie albo prawie 3 przy jednoczesnych bardzo niskich wolnych hormonach. Teraz biore novo 75+ euth 25. Wyniki sa wszyskie bardzo dobre. Dzisj bylam u endo na nfz, u ktorej zaczynalam leczenie i raz na 4-5 miesięcy mam wizytę. Powiedziałam jej o poprzendihc zlych wynikach i tym ze dostalam novothyral. jej zdaniem to fatalny pomysl, że takimi tabletkami leczy się w skrajnych rpzypadkach i na pewno nie mlode kobiety, bo tez ich nie mzona brac w ciąży i w razie czego to poźniej nie wiadomo jak leczyć itp. I że przy standardowym leczeniu daje sie tylko euthyrox i jak on ureguluje tsh na dosc niski pziom to wolne hormony powinny sie podniesc i tak sie leczy zwiekszajac dawke E. Cieżko mi bylo sie z tym zgodzić, bo sie jednak juz troche naczytałam.☠
W rezultacie przepisała mi E 112 i kazała przyjść w czerwcu na kontrole zeby spr wyniki i wrócic do E.☠
Sama nie wiem co robić, pewnie na te pare tygodni sprawdze,z☠ drugiej strony nie wiem czy juz wyniki jak coś to zdążą sie zmienić. Wczesniej mi jednak sam euthyrox na wolne hormony nie pomagał. I też nie wiem czy ta poprawa to od novothryralu czy tez od tego ze włączyłam selen i ashwagande, ktore maja w tym pomagac....☠

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Jeżeli czujesz się bardzo dobrze, to nic bym nie zmieniała.
Zresztą takie przejście na euthyrox lepiej by odbyło się stopniowo. Sprawdź za jakiś czas wolne hormony - jeżeli T3 będzie dość wysokie, to będzie podstawa do wycofywania się z Novo. Latem konwersja hormonów może się poprawić.
Jednakże ja endokrynologów (szczególnie krakowskich) "nie lubię jak psów" - więc nie jestem obiektywna Ciekawe jakie szczególnie skrajne przypadki ta pani doktor leczy Novothyralem... bo coś mi się wydaje, że ona po prostu nie umie tego leku ordynować....

Leżałam kiedyś w szpitalu z ciężarną dziewczyną zażywającą Novothyral, także chyba nie jest taki bezwzględnie zakazany.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora