Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zapychające składniki w kosmetykach
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-26, 18:29   #496
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Etka
[FONT=Book Antiqua]
- jako kremu na dzień i na noc: Iwostin, Intensywny krem nawilżający o przedłużonym działaniu z filtrami UVA/UVB: Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Polyglyceryl-3 Methylglucose disterate, Octyl Methoxycinnamate, Butyl Metoxydibenzoylmethane, C12-15 Alcohol Octanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Paraffinnum Liquidum, 4-Methylbenzylidene Camphor, Cetyl Alcohol, Alluminium Starch octenylsuccinate, Soybean (Glycine Soja) Protein: Oxido Reductases, Acrylates /C10- C30/Alkylacrylate Crosspolymer, Methylparaben, Propylparaben, Triethanolamine, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Peg-8 /Tocopherol/Ascorbic Palmitate/Ascorbic Acid /Citric Acid;
Te na czerwono, mogą zapychać, jeśli się ma do tego tendencję. Nie każdego, ale dobrze to wiedzieć w razie czego. Mnie ten krem wysuszył, więc raczej go więcej nie kupię sobie... Poza tym nie wiem, ale jakoś dużo jest nazw ze słowem alkohol? Jeśli to rzeczywiście alkohol, to nie dość, że wysusza, to jeszcze nie jest dobry na naczynka

Te Twoje leki to chyba silne są i dodatkowo Ci wysuszają i uwrażliwiają cerę. Na rozszerzone pory i zaskórniki polecam maseczki z glinką - dla wrażliwej cery np. z różową glinką. Albo maseczki z aspiryny - poszukaj na forum, warto!

Poza tym:
Isopropyl Palmitate - palmitynian izopropylu, ester zmiękczający i ułatwiający zmieszanie składników kosmetyku, stabilizujący strukturę kosmetyku. Uważany za składnik przyczyniający się do tworzenia zaskórników, wyprysku i dermatozy. Podejrzany o aktywowanie trądziku kosmetycznego. [ źródło: http://www.luskiewnik.gower.pl/informacje_maj.html ]
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując