Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-02-05, 17:34   #4557
asiek9
Przyczajenie
 
Avatar asiek9
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Ja się ratuję olejami. Włosy mam w normie, ale skóra głowy to dramat - tłusty łupież przy łzs zaczął się wysuszać i olejowanie skóry głowy i włosów to jedyny ratunek. Nakładam jakiekolwiek oleje (oliwka babydream, cien, olejki alterry, albo mieszanka ryżowego i rycynowego) na cały wieczór, możesz podgrzać suszarką i zawinąć w folię i ręcznik. Oleje roślinne dobrze zmywają się podczas normalnego mycia włosów, nawet szamponami dla dzieci. Oleje fajnie zmiękczają i wygładzają włosy. Na zmianę z olejami używam odżywki wax - nakładam na kilka minut po umyciu głowy i spłukuję


U mnie podobna suchość. Na ramieniu mam taki suchy placek. Zauważyłam go wczoraj jak musiałam założyć sukienkę odkrywającą ramiona.
Wczoraj byłam na balu. Zwykle miałam problem ze spływającym i ścierającym się makijażem, a teraz tkwił przytwierdzony mocno do skóry
Skórę mam tak suchą, że nałożyłam grubą warstwę kremu emolium, później krem z filtrem (nawilżający, bez alko), na to podkład i mimo braku zmatowienia po kilku godzinach skóra była sucha. W między czasie szalałam na parkiecie, gdzie było gorąco i duszno, więc normalnie musiałabym odciskać nadmiar sebum chusteczką i poprawiać podkład, żeby nie odsłonić wszystkich skrupulatnie zakamuflowanych wyprysków. Tym razem żeby jakoś wyglądać powinnam wręcz zmyć podkład i zaaplikować sobie podwójną dawkę kremu
Z dwojga złego na imprezach jednak wolę tą suchość, bo nawet nawilżający podkład lepiej trzyma się skóry i nie muszę biegać co chwilę do lustra sprawdzając czy jeszcze jest, czy już sobie spłynął w najlepsze.
Właśnie mam takie pytanie.. napisałaś, że normalnie używasz podkładu nawilżającego. Mam wątpliwości, że jak zaczne stosować Axotret nie będę mogła używać podkładu. :< A niestety, moja cera jest w takim stanie, że bez makijażu z domu nie wyjdę. Obawiam się, że skóra na twarzy będzie tak bardzo sucha, że żaden podkład nie będzie wchodził w grę.. Co o tym myślisz?
asiek9 jest offline Zgłoś do moderatora