Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-18, 14:00   #1288
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez lilianatoja2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
Podkłady mineralne mają w swoim składzie tylko czysty proszek, bez dodatków pół/płynnych jakie mają podkłady w płynach, kremach, musach, itd. Dlatego skóra do podkładów mineralnych musi być bardzo dobrze nawilżona, natłuszczona, odżywiona, niezależnie od rodzaju cery. Ja po swoim przykładzie mogę powiedzieć, że gdy zaczynałam przygodę z minerałami (jakieś 2 lata temu) nie maiłam zbyt dobrych nawyków pielęgnacyjnych. A stosowanie minerałów uzmysłowiło mi to właśnie poprzez to o czym Wy piszecie – suche skórki, świecenie, „jakieś zmarszczki, których nie było” . Ale gdy wraz z minerałami odstawiłam chemiczną pielęgnację problemy się skończyły. Mam tłustą skórę, ale nie świecę się jak latarnia, robiły mi się skórki – już o nich nie pamiętam. Także same minerały cudów raczej nie zdziałają. Wręcz przeciwnie – mogą wysuszać, bo zabierają wodę z naskórka jako czyste proszki, albo zapychać – gdy mamy źle dobraną pielęgnację, bo serum miesza się z proszkiem i czasem blokuje pory. Także nie marudźcie tyle i nie „odstraszajcie” początkujących, bo to jest tylko kwestia umiejętnej oceny potrzeby własnej skóry. Ale to niestety wymaga czasu (i to całkiem sporo - mi ok. pół roku), jednak potem nie ma pryszczy, zapychania, przesuszenia czy świecenia. Życzę wszystkim dziewczynom wytrwałości, nie poddawajcie się.
Bardzo fajny post
Czy stosujesz może naturalną pielęgnację pod minerały? Zauważyłam, że odkąd stosuję pod minerały olej zmieszany z kwasem HA to cera przez długi czas wygląda ładnie i nie robią się placki pomarańczowe jak to robiły mi się kiedyś.
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując