Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Typy (kształt) oczu i ich makijaż - zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-09-30, 23:45   #812
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Makijaż dzienny a kształt moich oczu (zdjęcie)

Też mi się wydaje, że niespecjalnie można poszaleć z czarną kredką, chyba że tylko na dolnej powiece albo w kącikach.

Mam podobną budowę oka, tzn. moja widoczna część górnej powieki (pod załamaniem) jest równa na całej długości i tak "akurat" gruba.
Ty masz oczy w klasycznym kształcie, linia górnej powieki ma najwyższy punkt bliżej nosa, na końcach skierowane lekko w dół. Plusy - nic nie trzeba poprawiać, żeby dobrze wyglądało. Minusy - trudno się bawić eyelinerem.

Być może doświadczone wizazystki będą mogły ci coś doradzić. Ja prawdę mówiąc odpuściłam sobie, a sposoby w jakich używam kredki lub eyleinera:
-jeśli czarny to albo w wersji bardzo mocnej i musze wtedy popracować kajalem, nie wystarczy mi po prostu objechać równą linią albo do bardzo ciemnych smokey eyes pasuje, szczególnie czarnych
-znacznie większe możliwości dają kredki i linery w nie tak ciemnych kolorach, a szczególnie błyszczące. Mogę wtedy sobie obrysować całe oko równą linią. Dobrze się też sprawdza robienie kresek cieniem do powiek na sucho lub mokro.
-kombinowanie dwóch kolorów kredki, ciemniejszego i jasniejszego (można nawet kupić takie dwustronne kredki) - ciemnym robię zewnętrzną część, jaśniejszym wewnętrzną.
-kiedy chcę przedłużyć kreskę poza oko to "fałszuję" załamanie górnej powieki (u ciebie, jak u mnie dochodzi ono aż za kącik oka) - ciemnym cieniem staram się je poprawić żeby szło trochę wyżej i dalej, wtedy nie spotyka się z malowaną kreską. Ogólnie na co dzień jeśłi używam ciemnej kredki to raczej w samiuśkim zewnętrznym kąciku, tak go wzmacniam, wygląda to naturalnie, bo to miejsce i tak zachodzą ostatnie rzęsy (u ciebie też)



A jak wygląda to wyginanie się rzęs?

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2012-09-30 o 23:47
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując