Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-02-12, 20:44   #23
Surmina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 86
GG do Surmina
Dot.: Kwas trójchlorooctowy na przebarwienia i blizny potradzikowe.

Bardzo długo walczyłam z przebarwieniami, długo niestety nieskutecznie (zaczęło się od kremów:Unitone4. Clairial, pózniej trafiłam do lekarza dermatologa na moje nieszczęście nie dość profesjonalanie przygotowanego do walki z tego typu problemami. W efekcie owych nieudanych dla mnie wizyt przeszłam kilka zabiegów; kwas kojowy, glikolowy. Rezultat mierny!!!
Na szczęście udało mi się znaleźć świetnego lekarza, często zresztą wspominanego tutaj na forum (Dr. Waldemar Jankowiak z Poznania)
On to właśnie zrobił mi średnio głęboki peeling kwasem TCA. Efekt - praktycznie nie mam w ogóle żadnych przebarwień. Muszę Cię jednak uprzedzić, iż po zabiegu będziesz musiała unikać słońca, stosować krem z wysokim filtrem, jak również jeśli część przebarwień nie ulegnie całkowitemu rozjaśnieniu używać kremu Clairial na przebarwienia, jak też Glyco-A. Sosując się do tych wskazówek lekarza mnie udało się wygrać walkę z moimi przebarwieniami. Musisz też jednak wiedzieć, iż po zabiegu wygląda się koszmarnie ( skóra na początku jest czerwona, później robi się brązowa, ściągnięta, aż w końcym etapie łuszczy się). Po warstwą złuszczonej skóry pojawia się nowa, lekko różowa. Jakiś tydzień musisz pozostac w domu, a później kategoryczynie filtry. Zabieg taki można powtórzyć po pół roku, ewentualnie po roku.
Co więcej jeśli nigdy już nie chcesz mieć przebarwień całkowicie pożegnaj się z opalaniem czy to na słońcu czy w solarium. (Zawsze możesz stosować samoopalacz, aby nie być bladziutką latem).
Mnóstwo informacji o tego typu peelingu znajdziesz również na stronach anglojęzycznych.
Jeśli masz pytania, chętnie Ci wszystko wyjaśnię!
A i jeszcze jedna uwaga - Lekarz, którego tak gorąco polecam stwierdził, iż bardziej skuteczne sa mniej głębokie peelingi, niż jeden średnio głęboki. Ja niestety ze względu na to, iż nie mieszkam w Poznaniu musiałam zrezygnować z tegoż rozwiązania.
Surmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując