Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Krem pod oczy. Wątek zbiorczy.
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-21, 16:51   #68
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Jaki krem pod oczy na pierwsze drobne zmarszczki....?

Hmm..po kolei. Nie musisz kupowac specjalnego kremu pod oczy..kazdy krem z WYSOKIM filtrem bedzie swietnie sie sprawdzal w tej funkcji. Wysoki filtr, to dla mnie taki powyzej spf40, czyli "8" raczejodpada. Firmy ktore maja w ofercie kremy z wysokimi filtrami to" Avene, La roche posay, vichy, SVR, Bioderma - to sa filtry fotostabilne. Z tego co wiem, kanebo, ysl i inne "wysokopolkowe" kremy nie maja stabilnych filtrow, niestety
Dodam jeszcze, ze znalezienie odpowiedniego filtra dla siebie to trudna sztuka. ja np. nie lubie tych z vichy, a uwielbiam avene [woda termalna, zero alkoholu, skora twarzy i pod oczami swietnie nawilzona, nie migruja do oczy, nie biela, nie walkuja sie]. Dodatkowo, na filtry avene mozesz uzywac KAZDEGO podkladu i pudru [na filtry, ktore maja w skladzie PARSOL talk i mika znajdujace sie w kosmetykach moga dzialac destabilizujaco].

Jesli chodzi o spłycenie istniejacych zmarszczek, to moze jakis preparat z wit C? Active C ma pozytywne opinie wsrod dziewczyn, tak samo flavo-c. I jeszcze jedno - "krem pod oczy" to tak naprawde zwykly krem, ktory malo czym sie rozni od kremow do twarzy z tej samej linii peilegnacujnej [zazwyczaj jest nawet slabszy w dzialaniu], wiec mozesz uzywac kremu, ktory stosujesz na twarz.
ja na noc nakladam poki co diacneal od avene[retinaldehyd + kwas glikolowy] a na dzien serum z wit C i na to filtr avene. i jest OK


Aha, z kremow z filtrem moge ci polecic to co sama stosowałam, a wiec:
1) Mleczko [lait] 50+ od avene - bardzo fajnie nawilza [100ml!!!]
2) emulsja 50+ od avene- tez bardzo dobra [50ml]
3) FLuide extreme od laroche posay - niby OK, ale dla mnie za t;usty i wodnista formula utrudnia aplikacje

ALE, musisz niestety sama wszystkiego sprobowac, bo z filtrami to roznie bywa. To co dobre dla mnie, niekoniecznie posluzy Tobie.
I najwazniejsze - zeby uzyskac stopien ochrony deklarowany na opakowaniu filtra, musiz go nałozyc okolo 2 ml na twarz [dokladnie to 1,8], a to duzo!!!!

Polecam lekture watku:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=89045

zajmie Ci ze 3 wieczorki...
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując