Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-12-23, 01:17   #348
goldange
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 135
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez adrenalinka666 Pokaż wiadomość
Raczej trudno w tych czasach określić jednoznacznie jak wygląda typ słowiański, bo jesteśmy tak wymieszani że ho ho. Tak samo jak stereotypowo można powiedzieć że żyd ma garbaty nos, czarne włosy, kręcone i pejsy A wcale nie bo przez to, że rozsiani są na całym globie, częściej już w Europie spotyka się rudych lub blondynów z jasnymi włosami i zadartymi nosami. Tak samo z polkami choć kiedyś zapewne przeważały blondynki o wydatnych kościach policzkowych, to były też o ciemnych włosach i okrągłej buzi, wydaje mi się że te o brązowych ciemniejszych włosach występowały częściej na obszarze teraźniejszej Ukrainy i wschodnich krańców Polski. O jasnych włosach i oczach bardziej w stronę wielkopolski, pomorza, i granicy z Niemcami. No i oczywiście Rosjanki też często są blondynkami lecz mają też ciemne włosy ale zazwyczaj jedne i drugie jasne oczy. Wiadomo im dalej na północ tym jaśniej im dalej na południe ciemniej.
Czy ja wiem, czy to do końca prawda, że czym dalej na południe to ciemniej. Nie można generalizować. W mojej rodzinie kuzynka wyszła za Włocha. Mąż mojej kuzynki (czysty Włoch) ma ciemne włosy, ale nie są one czarne i ma błękitne bardzo jaśniutkie oczka
goldange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując