Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-07-29, 16:12   #631
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
tez sie kiedys nad tym zastanawiałam i odstawiłam przenikające filtry, ale teraz chyba do nich wróce jeśli ducray którego mam zamiar uzyc sie sprawdzi, zytałam jakies stronki na ten temat ale to juz chyba z rok ale poszukam i jak cos znajde to wkleję
zrobiłam mały "risercz", sprawdzałam głównie octyl methoxycinnamate (czyli Ethylhexyl Methoxycinnmate - składnik, który w Sorayi 45 i nowej 50 jest na drugim miejscu). często badania, które wykazywały jakieś negatywne skutki używania filtrów były przeprowadzane np. na szczurach, którym te składniki dodawano do karmy. wiadomo, my filtrów nie jemy. o jakimś filtrze napisano, że wiąże się z dna. jednak w badaniu wymieszano filtr ze spermą śledzia. nakładając filtr nie mieszamy go w próbówce ze swoim dna. także do takich rewelacji chyba powinnyśmy podchodzić z dystansem. bardziej powinny uważać kobiety w ciąży i karmiące (w mleku znaleziono niektóre filtry, niestety nie zapisałam jakie a teraz nie mogę tego znaleźć)
a teraz już konkretnie o Ethylhexyl Methoxycinnmate - jeżeli jest używany w kapsułkowej formie Eusolex i wtedy nie wnika do organizmu, niestety na podstawie składu nie możemy tego stwierdzić. pozostaje jedynie napisać do producenta i zapytać.
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12

Edytowane przez say-hello
Czas edycji: 2012-07-29 o 16:13
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora