Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Trwale Modelowanie global keratin
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-01-10, 14:11   #23
g80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1
Dot.: Trwale Modelowanie global keratin

Jestem równy tydzień po zrobieniu zabiegu w opisywanym na forum salonie Magia w Poznaniu (skorzystałam z oferty Fast Deal i całość kosztowała mnie 365 zł za voucher + 80 zł dopłata, bo mam dłuższe włosy). Trzeba też liczyć koszt odżywki i szamponu (czyli 2 x 99 zł).

Co do salonu, to bardzo przyjemny, miła atmosfera, widać że właścicielka interesuje się nowinkami fryzjerskimi, dba o klientów i zna się "na rzeczy" (no może mały minusik za to, że z ulicy bardzo dokładnie widać co się dzieje w środku salonu, mogłoby być trochę bardziej intymnie).

Sam zabieg trwał ok. 3 godzin. Pierwsze dwa dni po zabiegu, to była dla mnie tragedia (nie doczytałam, że będę chodzić przez ten czas z odżywką nałożoną i "wprasowaną" we włosy), no i męczyłam się chodząc np. do pracy z głową wyglądającą na bardzo tłustą (chyba najlepiej zrobić zabieg na weekend). Dodatkowo trzeba bardzo pilnować, żeby włosy były cały czas proste i suche (można zepsuć efekt, jeśli sie o to nie zadba).

Po pierwszym umyciu (w salonie, w cenie zabiegu) włosy były po prostu cudowne, gładkie, miękkie i lśniące. Rewelacja. Co chwilę ich dotykałam, tak mi się podobały .

Dziś jestem już po 4 myciu (2 x w salonie, 2 x w domu) i nadal jest w miarę przyzwoicie. Po myciu włosy tylko suszę suszarką i przeczesuję (a dotychczas codziennie katowałam je prostownicą). Nie są może takie piękne, jak po pierwszym myciu, ale nadal są naprawdę przyzwoite, proste i dość gładkie.
Jeśli taki efekt utrzyma się przez dłuższy czas (dla mnie to minimum 2 miesiące), to będzie to dla mnie zabieg obowiązkowy, chociażby dlatego, żeby moje włosy mogły wreszcie odpocząć od prostowania. Wówczas będzie do dla mnie prawdziwy hit roku (po naprawdę setkach wypróbowanych super-odżywek i innych zabiegów). Jednak standarodowa kwota 850 zł przy mojej długości włosów, to na pewno za drogo i będę starała się korzystać np. z promocji w salonie itp.

Będę teraz z niecierpliwością i nadzieją obserwować co się dzieje z włosami po kolejnych myciach, badać czy efekt się utrzyma i dzielić sie wynikami obserwacji na forum . Póki co polecam i zabieg i salon.

Dodam jeszcze, że mam włosy długie (za łopatki) rozjaśniane (od kilku lat), z natury proste, ale już trochę porozdwajane, przesuszone, puszące się i podmęczone wspomnianym wyżej codziennym prostowaniem (chociaż ich stan jest jest bardzo zły).

Ach - jeszcze jedno - nie wiem na ile to się sprawdza w praktyce (póki co zakładam, że to co mi powiedziano w salonie to prawda), ale efekt i zadowolenie z zabiegu podobno zależy m. in. od ilości keratyny, jaką się nałoży. Salony podobno oszczędzają czasem na tym (bo to drogi składnik) i efekty mogą być gorsze. Być może stąd właśnie niezadowolenie niektórych osób na forum, które trafiły na salony "ekonomiczne"... No ale to tylko hipoteza.

Pozdrawiam
g80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując