Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - jaki rozmiar kołdry?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-08-24, 09:21   #13
Kociara71
Przyczajenie
 
Avatar Kociara71
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4
Dot.: jaki rozmiar kołdry?

Cytat:
Napisane przez kasia9 Pokaż wiadomość

Czy kupić 1 czy 2 kołdry i w jakich rozmiarach? Tak sobie wymyśliłam, żeby kupić dwie poduszki 70x80 i dwie kołdry 140x200. Ale nie wiem, czy to dobry pomysł, bo nigdy kołdry w takim rozmiarze ani nie posiadałam, ani nie użytkowałam (np. na wakacjach).

Doradźcie, proszę co byłoby dobre


Jeśli miewacie jeszcze małego gościa nocą, sugeruję dwie kołdry, ale raczej 155x200 (160x200). Kołdry w tym rozmiarze są bardziej komfortowe od kołder 135x200 (140x200), a i wybór pościeli jest zdecydowanie większy w sklepach dla rozmiaru 155x200.
Nawiedzające nocą maluchy kładą się zwykle pomiędzy rodzicami, i spanie pod jedną, nawet bardzo dużą kołdrą jest niezwykle uciążliwe. Dzieciaczek grzeje się nadmiernie, więc próbuje się wykopać spod kołdry, i przez znaczną część nocy trwa walka. Gdy kołdry są dwie, maluch nie przegrzewa się i śpi spokojniej.

Jeśli chodzi o poduszki, to rzeczywiście poduszka w rozmiarze 70x80 jest najbardziej popularną poduszką w Polsce. Niestety nie jest ona zbyt ergonomiczna. Aby zapewnić właściwe podparcie kręgosłupa szyjnego, poduszka powinna znajdować się tylko pod głową, a nie pod głową i ramionami. Dlatego warto przemyśleć zakup poduszek o mniejszym rozmiarze. Oczywiście w większości pościli dostępnej w sklepach mamy poszewki 70x80, i to stanowi pewien kłopot. Osobiście polecam zakup poduszek w rozmiarze 40x80 - można do nich użyć poszewek 70x80 i 80x80. Wkładamy poduszkę do poszewki i nadmiar tkaniny wsuwany do wnętrza, na zasadzie kieszonki.
__________________
Magda
Kociara71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując