Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Maska algowa - spirulina. Jaka firma?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-08-15, 22:12   #15
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: Maska algowa z bielendy-pytanie?

Cytat:
Napisane przez anek799 Pokaż wiadomość
Dostałam kilka małych opakowań masek algowych z bielendy (miedzy innym arbuzowa, z proteinami itp.) Dziś próbowałam zrobić proteinową według przepisu 20g maski i 40 g wody (dodałam zimnej) i maski za nic w świecie nie dało się nałożyć. Była tak gęsta i bardzo szybko zastygła. Co źle zrobiłam, bo z tego co pamiętam u kosmetyczki nie miała ona takiej konsystencji.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Czym nakladalas maskę? jesli pędzlem, to na pewno stad problem. Algi naklada sie specjalna szpatulką, a jesli takiej nie posiadasz, to plaska plastykową łyżka. konsystencja powinna przypominac gęstą śmietanę, byc moze bylo wody jednak za malo, czasem pisza na opakowaniu dane proporcje, ale tak na dobrą sprawę lepiej sprawdza się dolewanie "na oko". Wiem, ze to trudne dla amatorki, po czasie dochodzi się do wprawy.
i jeszcze jedno, w trakcie dolewania wody należy maskę energicznie mieszać inaczej powstana grudki i plyn dobrze nie polaczy sie z proszkiem, stąd ciężej jest taka maske nalozyc.
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując