Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-05-26, 21:22   #1195
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Dziś w tv na tvn style leciał odcinek Kasi Bosackiej "wiem co jem, wiem co kupuję",
Baardzo obszernie o filtrach UVA i UVB. Cała moja dotychczasowa mierna wiedza została zachwiana. Gdzies czytałam ze mineralne filtry nie chronią przed uva, a wg programu jednak chronią. W skutecznym filtrze musi być mieszanka filtrow i chem i fizycznych by był skuteczny. A tubka kremu na słonce powinna wystarczyć na 3 dni nie na całe wakacje ( mi zwykle starcza nawet na dłuzej niz jeden sezon ).
Bardzo Wam polecam ten odcinek (z dziś - 26.05.13)

Z tego wszystkego zakupiłam la posaya roche,nawilzajacy z faktorem 30.
Roznica w ochronie 30 a 50 jest 2 % tylko...a niech sie ciut opalę tyle ze 1,5 ml nalezy nałozyć tego kremu na buzkę. Na to najlepiej nie kłasć juz nic. Oczywiscie nakładanko nalezy powtarzać srednio co 2 godz Strasznie to rygorystyczne....!
Bo filtry przecież są tworzone z myślą o przebywaniu na intensywnym słońcu (oraz m.in. plaży, gdzie taki filtr się ściera, więc trzeba go reaplikować), a nie o babkach, które ze strachu przed zmarszczkami smarują się 50 nawet jak pracują w zamkniętych pomieszczeniach i jeszcze chcą, żeby im się makijaż na tym trzymał
chimay jest offline Zgłoś do moderatora